#kézilabda-vb

MTI/hvg.hu Sport

Most már biztos: elbukta Riót a női kézilabda-válogatott

Nem jött ki jól a magyar válogatott számára a vb-matek, így a hétfői bukta után végképp elúszott az a halvány esély, hogy a szövetségi kapitány nélkül maradt kézis lányok részt vehessenek az olimpiai kvalifikációs tornán.

Egy gólon múlt, hogy bebuktuk Riót?

24-23 lett Lengyelország javára a dániai kézilabda-világbajnokság hétfői nyolcaddöntőjének eredménye. Ezzel nagyjából elszállt a remény, hogy a kézis lányok kijussanak a riói olimpiára.

Dráma a női kézivébén: egy góllal kaptunk ki a németektől

A magyar női kézilabda-válogatott 27-26-ra kikapott a német csapattól a szerbiai világbajnokság újvidéki csoportjának csütörtöki, utolsó fordulójában, így csoportjában a második vagy harmadik helyen zár az esti román-cseh mérkőzés eredményétől függően.

Kikaptak a románoktól a női kézisek a vébén

A hajrára széteső magyar női kézilabda-válogatott 21-17-re kikapott a második félidőben remeklő román csapattól a szerbiai világbajnokság újvidéki csoportjának csütörtöki, negyedik fordulójában.

Győzelemmel kezdtek a magyarok a női kézivébén

A magyar női kézilabda-válogatott - különösen második félidei remek teljesítményével - 35-27-re legyőzte a cseh csapatot a szerbiai világbajnokság újvidéki csoportjának szombati nyitányán.

Gyászol a férfi kézilabda-válogatott

Gyászkarszalaggal lép pályára a dánok elleni, szerdai, barcelonai világbajnoki negyeddöntőben a magyar férfi kézilabda-válogatott, amely így tiszteleg a hétfőn este elhunyt tatabányai másodedző, Kanyó Antal emléke előtt.

A lengyeleket legyőzve jutott tovább a férfi kézilabdacsapat

A remekül védekező, olimpiai negyedik magyar válogatott 27-19-re legyőzte a lengyel csapatot a spanyolországi férfi kézilabda-világbajnokság hétfői, barcelonai nyolcaddöntőjében, így bejutott a legjobb nyolc közé, ahol a legutóbbi vb-n ezüstérmes, Európa-bajnok dánokkal találkozik majd.

Csúnyán kikaptak a horvátoktól a magyar kézisek

Most két veretlen gárda találkozott, és egy újabb győzelem a jövő heti kieséses szakaszra biztosított volna kedvezőbb előjeleket. Ez azonban nem jött össze, a magyar válogatott sok hibával játszott.

hvg.hu Sport

Stop Mourinhónak, magyar éremeső Lengyelországban és egy elbukott olimpia

A hétvége két legfontosabb sporteseménye a lengyelországi rövidpályás úszó-Eb és a Real Madrid - FC Barcelona spanyol bajnoki meccs volt. Előbbin tizenkét érmet szereztek a magyar sportolók, utóbbin a José Mourinho vezette Real megint nem bírt a Barcával. Közben eldőlt, hogy női kéziseink biztosan nem lesznek ott a londoni olimpián. A hétvége legfontosabb sporteseményei képekben.

A magyar kézis lányok kikaptak Németországban

Az utolsó percekig izgalmas mérkőzésen kétgólos, 26-24-es vereséget szenvedett a magyar női kézilabda-válogatott a német csapat otthonában, Balingenben a világbajnoki selejtező első felvonásán.

Vincze Szabolcs Sport

Magyar kézilabda: hogyan lesz ebből olimpia?

A magyar férfi válogatott hetedik helyen végzett a svédországi kézilabda-vb-n, ezzel kiharcolta az olimpiai kvalifikáción való részvételt. De mi kell ahhoz, hogy Londonban is ott legyen a magyar kézilabda?

Ma eldől, hányadik helyen végezhetünk a kézi-vb-n

18:30-tól a már biztos középdöntős Spanyolországgal csap össze a magyar válogatott a férfi kézi-vb-n. Mivel ma rendezik az utolsó középdöntős meccseket, eldől, hányadik helyért játszunk.