Svéd-olasz párharc a vb-selejtezőkön

A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség zürichi székházában kedden kisorsolták a jövő évi világbajnokság európai pótselejtezőjének párosításait: a magyar csoportból továbbjutott Svájc Észak-Írországgal találkozik.

Fazekas István - Bicsérdi Ádám Nagyítás

Kijutottunk az Európa-bajnokságra

A Norvégiában egygólos előnyt szerző magyar válogatott hazai pályán is képes volt legyőzni pótselejtezős ellenfelét. A 14. percben Priskin Tamás egy remek tekeréssel szerezte meg a vezetést, majd a második félidő végéhez közeledve egy öngóllal már 2-0 volt az állás. A vendégek erejéből egy szépítő gólra azért futotta, de Magyarország összesítésben 3-1-re így is megnyerte ezt a párharcot, és harminc év után először jutott ki nagy tornára. Képeink a vasárnapi mérkőzésről.

Németh Péter Sport

Kijutottunk az Európa-bajnokságra!

Magyarország kijutott a foci Eb-re

2-1-re legyőzte a magyar válogatott Norvégiát a Groupama Arénában, összesítettben pedig 3-1-re. Így Magyarország 44 év után ott lesz a 2016-os Európa Bajnokságon Franciaországban.

Kleinheisler volt a nyerő ember

A magyar labdarúgó-válogatott Norvégiában lépett pályára az Eb-pótselejtező első mérkőzésén. A találkozó nagy hazai fölényt hozott, de a felnőtt válogatottban debütáló Kleinheisler László góljának, valamint a stabil védekezésének köszönhetően Bernd Storck csapata 1-0-ra nyerni tudott. A visszavágóra vasárnap este kerül sor Budapesten.

hvg.hu/MTI Sport

Pótselejtező: Készen állunk, de Norvégia az esélyes

A taktika és a csapat képe összeállt, de még nem árulta el a holnapi mérkőzés kezdőcsapatát Bernd Storck magyar szövetségi kapitány. A norvég labdarúgó-válogatottat tartja a párharc első mérkőzésének esélyesének, de nem tartanak attól, hogy ne maradna esély a visszavágóra.

MTI Itthon

Bernd Storck nagyon elszánt az oslói meccs előtt

Az oslói meccs elején nem szabad kockáztatnia a magyar válogatottnak, és fontos, hogy ne kapjunk gólt - mondta Bernd Storck szövetségi kapitány, aki szerint csapata nagyon elszánt, és nyilatkozata alapján ő is annak tűnik.

Eb 2016: Norvégiával játszunk a pótselejtezőn

Megtartották a 2016-os franciaországi Európa-bajnokság pótselejtezőjének sorsolását. Magyarország idegenben kezd Norvégia ellen november 12-én. A norvég csapat az utolsó pillanatig versenyben volt az egyenes ági továbbjutásért, végül az olasz és a horvát válogatott előzte meg őket.

Gera már a pótselejtezőre készül

Bár a magyar labdarúgó-válogatott tagjai még reménykedhetnek abban, hogy számukra kedvező eredmény születik az Európa-bajnoki selejtezősorozat A és C csoportjában, és legjobb harmadikként egyből kiutnak az Eb-re, Gera Zoltán azt mondta, ő már lélekben a pótselejtezőre készül.

Megvan az utolsó vb-résztvevő is

Az uruguayi válogatott idegenbeli 5-0-ás győzelmét követően hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott Jordánia ellen a világbajnoki részvételért rendezett utolsó interkontinentális pótselejtezőn, így készülhet a jövő évi, brazíliai tornára.

Mexikó kiütötte Új-Zélandot

A mexikói válogatott hazai környezetben 5-1 arányban győzött az új-zélandi együttes ellen a világbajnoki részvételért zajló interkontinentális pótselejtezős párharc első, szerdai felvonásán.

Jön a végkifejlet, amiből mi már kimaradunk

Az utolsó szakaszához érkezett a 2014-es brazíliai labdarúgó-világbajnokság selejtezősorozata. Ezen a magyar válogatott már nem vesz részt, csoportukból a román válogatott juthat el a vébére, ha legyűrik a görögöket.

A franciák szerint igazságtalan velük a FIFA

A franciák kéréssel fordulnak a Nemzetközi Labdarúgó Szövetséghez (FIFA), mert szerintük méltánytalan a jövő évi, brazíliai világbajnokság európai pótselejtezőjének kiemelési rendszere.

Október 21-én sorsolják, novemberben játsszák a pótselejtezőket

Október 21-én sorsolják ki a jövő évi, brazíliai labdarúgó-világbajnokság európai pótselejtezőinek párosítását, és ha az Egervári Sándor vezette magyar válogatott kiharcolja a lehetőséget a részvételre, november 15-én és 19-én léphet pályára a vb-szereplésért.

Kisteleki már a pótselejtezőn gondolkodik

Kisteleki István szerint a magyar labdarúgó-válogatottnak a hátralévő négy világbajnoki selejtezőn négy vagy öt pontot kell gyűjtenie ahhoz, hogy megszerezze a pótselejtezőt érő második helyet a csoportban.

Marco Rossi: Ha nem hív edzőnek a Honvéd, most könyvelő lennék

Két betű és egy szám, de mit jelent ez a minden gumin ott lévő kis címke?

Megkérdezték, mekkora a létszámhiány a tűzoltóknál és a rendőröknél, a miniszter egy mondattal válaszolt