Hamisított Pick szalámit árultak egy budapesti vásárcsarnokban
A Pick évek óta nem gyárt ilyen terméket.
A Pick évek óta nem gyárt ilyen terméket.
A GVH szerint a nem megfelelő szabályozással társadalmi károk alakulhatnak ki.
A Gaijin Games Kft. globális központja Budapest, de túl sok pénzt nem hagynak itt.
Nikola Gruevszkit hazájában korrupciós bűncselekmények miatt jogerősen elítélték, ő azonban Magyarországra menekült.
A sikereket sorra halmozó informatikai cég újabb tőkeemelést hajtott végre az Antenna Hungária Zrt.-ben.
Komoly tervei voltak a 2018-ban függetlenedett Tungsramnak, ám előbb a koronavírus-válság, majd az ukrajnai háború felülírta az eddigi terveket. Most úgy néz ki, hogy csak az állam beavatkozása mentheti meg a céget az összeomlástól. Márpedig az állam hajlandó lehet rá, hogy segítsen.
A külgazdasági és külügyminiszter egy (szerinte) szankciókat nem sértő banki technikával hozakodott elő Luxembourgban.
A világ leggazdagabb embere határozott az igazgatótanácsi tagságáról.
A gazdasági szankciók miatt a Fortenova vállalatban lévő 43 százalékos részesedésüktől szabadultak meg az oroszok.
Városok és régiók pályázhatnak.
Ennek alapját a tavaly elért közel 4 milliárdos profit adja.
Finoman fogalmazva is izgalmas munkaerőpiaci folyamatokat láttunk az elmúlt két évben, bár ezeknek az izgalmaknak a nagy részéről örömmel lemondtunk volna. 2020 tavaszán gyakorlatilag leállt a gazdaság, majd a felpörgés után 2020-21 fordulóján újra leállítottak néhány szektort, az azt követő visszarendeződést alaposan megnehezítette az ellátási láncok világszintű akadozása. E közben pedig nagyot nőttek a bérek, már persze azoknak, akik megtartották az állásukat, most pedig újabb válságtól félhetünk, miközben újra itt van a korábbi évekből jól ismert munkaerőhiány. Megnéztük, melyik munkakörök és iparágak szenvedték meg a legjobban az elmúlt két évet, és melyek bírták ki egészen könnyedén.
Hétfőtől részleges gyárleállások miatt szabadságra küldik a Tungsram érintett dolgozóit, mert a céget megoldhatatlan helyzet elé állították a gazdasági körülmények - írta a Zalai Hírlap szombati száma a társaság elnök-vezérigazgatójának tájékoztatására hivatkozva.
Leállt a Ferrero belga gyára is.
Duplázta az EBITDA-t, közel 60 százalékkal nőtt az eszközértéke, és szinte megkerülhetetlenné vált az energetikai piacon az Opus Global.
Szorított az oroszokra kivetett szankciókon az Egyesült Államok. Egy sor újabb termék kivitelét korlátozzák a Kijev környékén orosz katonák által elkövetett gyilkosságok miatt.
Őrsi Gergely a Facebookon tudatta egy céggel, hogy plakátjuk rontja a városképet.
A benzinkutasok még kitartanak, de alig várják a május közepét, amikor elvileg lejár az árstop, vagy legalább kiderül, hogyan tovább, és reménykednek az üzemanyagok bioösszetevőjének kivezetésében. Az élelmiszerláncok hallgatnak, a kisboltosok pedig csak vállat vonnak arra, hogy a hétvégén újraválasztott Orbán Viktor belengette a hatósági árak megtartását. Pedig a kormányzati szándék feladja a leckét: az árstoppal érintett legtöbb élelmiszer beszerzése ötödével is többe kerülhet a boltok számára az intézkedés bevezetése óta.
Elutasította a Kúria Bige László érdekeltségének halasztási kérelmét, a GVH elrendelte a bírsághátralék végrehajtását.
A kormány „a villamosenergia-ellátás biztonsága érdekében közérdekből nemzetstratégiai jelentőségű összefonódásnak” minősítette a vásárlást.