Az 1900-as évek közepe óta rendeznek évente egyszer jótékonysági estet a New York-i Metropolitan Művészeti Múzeum divatintézetének a számára. Az esemény az évek során a "divat Oscar-gálájává" nőtte ki magát, noha a címke félrevezető, itt ugyanis semmiféle díjat nem osztanak ki, mégis fél Hollywood (és a New York-i elit) jelen van, és mindennél fontosabb a divatházak számára, hogy a Met-gálán képviseltessék magukat. Aki úgy gondolja, hogy ez az egész esemény semmi másról nem szól, csak a vörösszőnyeges páváskodásról, az jól gondolja: ez egy olyan gálaest, ahol a bevonulás a legfontosabb momentum.
A Met-gálán idén a belépő 35 ezer dollár volt, a vacsorán az asztalfoglalásért pedig 2-300 ezer dollárt kellett még pluszban fizetni. Ezeket a hatalmas összegeket azonban általában nem a celebek, hanem a divatházak fizetik.
Idén az aranykor (gilded age) volt a rendezvény központi tematikája, amelyet a beöltöztetett hírességek elég szabadon értelmeztek, Kim Kardashian például valószínűleg a film aranykorára asszociált, amikor felöltötte Marilyn Monroe eredeti, egyébként egy széfben őrzött, többmillió dollárt érő ruhakölteményét. Annak idején ebben a ruhában énekelt John F. Kennedy elnöknek Monroe, és ez volt az első alkalom, hogy Monroe-n kívül valaki más vette fel a kristályokkal kirakott estélyit. Kardashian egyébként csak néhány percig viselte a drága ruhát, a vörösszőnyeges levonulás után át kellett öltöznie.
Az aranykor alapvetően az Egyesült Államok egy történelmi időszakára utal, az 1800-as évek végére, ebben a periódusban óriási gazdasági fellendülésen, gyors iramú ipari fejlődésen ment keresztül az amerikai társadalom, a lehetőségek hazájává váló tengerentúli világ pedig sok bevándorlót vonzott át Európából. A kutya karmai közt című film színésze, Kodi Smit-McPhee farmernadrágos megjelenésével a kaliforniai aranyásókra reflektált, a Levis ugyanis 1873 és 1890 között szabadalmaztatta azokat a szegecseket, amelyek a farmernadrágok zsebeit rögzítik, és amelyekkel a farmert strapabíró viseletté tudták tenni a munkások számára.
Az 1800-as évekbeli hangulatra nagyon ráérzett többek között Sarah Jessica Parker, Hillary Clinton, Kendall Jenner és Lenny Kravitz is, utóbbi fűzős szettben jelent meg az esten.
A leglehengerlőbb megjelenése azonban valószínűleg Blake Lively-nak volt, akinek a ruháját egy ponton kibontották, és férje, Ryan Reynolds is nagyot nézett, mikor hirtelen a ruha térfogata nagyjából a kétszeresére nőtt, és a színe is megváltozott.
Az este fényponjtát pedig egyértelműen a vörösszőnyeges lánykérés jelentette, a New York-i városi tanács tagjának a kezét kérték meg hétfőn este.
És akkor most jöjjenek a képek!

Hillary Clinton
ANGELA WEISS / AFP

Jared Leto, Dakota Johnson és Alessandro Michele
ANGELA WEISS / AFP

Cara Delevingne
ANGELA WEISS / AFP

Glenn Close
ANGELA WEISS / AFP

Sarah Jessica Parker
ANGELA WEISS / AFP

Kim Kardashian
ANGELA WEISS / AFP

Blake Lively
ANGELA WEISS / AFP

Teyana Taylor énekes, dalszerző
ANGELA WEISS / AFP

Winnie Harlow
ANGELA WEISS / AFP

Jessie Buckley
ANGELA WEISS / AFP

Fredrik Robertsson influenszer
ANGELA WEISS / AFP

Billie Eilish
ANGELA WEISS / AFP

Gigi Hadid
ANGELA WEISS / AFP

Baz Luhrmann és felesége, Catherine Martin
ANGELA WEISS / AFP

Kendall Jenner ruhája
ANGELA WEISS / AFP