Babos 14 helyet ugrott előre a világranglistán

A budapesti tornán a negyeddöntőig jutott Babos Tímea 14 helyet javítva a 101. a női teniszezők legfrissebb világranglistáján, amelyet változatlanul az amerikai Serena Williams vezet az orosz Marija Sarapova és a fehérorosz Viktorija Azarenka előtt.

Menetelnek a legjobbak Newportban

A kiemeltek közül az amerikai John Isner, a holland Igor Sijsling és a korábbi világelső ausztrál Lleyton Hewitt is bejutott szerdán a negyeddöntőbe az egyesült államokbeli Newportban zajló, 519 775 dollár összdíjazású, füves pályás férfi tenisztornán.

Murray: "az egész karrierem legnehezebb gémje volt"

A miniszterelnöki címért sem adná oda wimbledoni győzelmét Andy Murray, akinek a világ első számú teniszbajnokságán aratott diadalát a hétfői sajtó egybehangzóan történelmi jelentőségű eseménynek minősíti.

Djokovic még így is veri Murray-t

A brit Andy Murray közelebb került a férfi teniszezők világranglistáját vezető szerb Novak Djokovichoz azok után, hogy a wimbledoni torna vasárnapi döntőjében sikerült legyőznie legnagyobb riválisát.

Bartolinak jót tett a wimbledoni győzelem

A wimbledoni tornán szombaton diadalmaskodó francia Marion Bartoli a 15.-ről feljött a hetedik helyre a női teniszezők legfrissebb világranglistáján, amelyet változatlanul az amerikai Serena Williams vezet az orosz Marija Sarapova és az egy pozíciót visszacsúszó fehérorosz Viktorija Azarenka előtt.

Wimbledon - A Bryan ikrek Grand Slamje

A Bob Bryan, Mike Bryan amerikai kettős nyerte a wimbledoni teniszbajnokság férfi páros döntőjét, így az ikrek sorozatban négy Grand Slam-viadalon diadalmaskodtak.

Wimbledon - Bartoli nyerte a női egyes döntőjét

A 15. helyen kiemelt francia Marion Bartoli nyerte a wimbledoni tenisztorna szombati női egyes döntőjét, miután 1 óra 21 perc alatt 6:1, 6:4-re legyőzte a 23-ként rangsorolt német Sabine Lisickit.

Murray-Djokovic döntő lesz Wimbledonban

A brit Andy Murray mérkőzhet meg vasárnap Novak Djokoviccsal a wimbledoni nyílt teniszbajnokság férfi egyesének döntőjében, mivel a pénteki második elődöntőben négy játszmában legyőzte a lengyel Jerzy Janowiczot.

Djokovic ötszettes mérkőzésen nyert Del Potro ellen

A világelső, 2011-ben győztes Novak Djokovic nagyszerű mérkőzésen öt játszmában nyert az argentin Juan Martín del Potro ellen a wimbledoni nyílt teniszbajnokság férfi egyes küzdelmeinek pénteki első elődöntőjében.

Kényszerpihenő vár Tsongára

Egy hónap kényszerpihenő vár Jo-Wilfried Tsongára, a férfi teniszezők világranglistájának hetedik helyezettjére.

Djokovic könnyedén a 16 között

A világelső Novak Djokovic rendkívül könnyedén, három sima játszmában nyert a francia Jeremy Chardy ellen, ezzel bejutott a nyolcaddöntőbe a wimbledoni teniszbajnokságon.

Radwanska simán ment tovább

A tavaly döntős, negyedik helyen kiemelt Agnieszka Radwanska fordulatos mérkőzésen jutott be szombaton a nyolcaddöntőbe a wimbledoni teniszbajnokságon.

Marosi továbbjutott Wimbledonban

Marosi Katalin oldalán a svéd Johan Brunströmmel bejutott szombaton a vegyes páros második fordulójába a wimbledoni teniszbajnokságon.

Babos kiesett a nyitókörben Wimbledonban

Az egyes küzdelmek egyetlen magyarja, Babos Tímea három szettben kikapott kedden a francia Mathilde Johanssontól a wimbledoni teniszbajnokság első fordulójában.