Visszavágott a londoni bronzmeccsen elszenvedett vereségért az ausztráloknak a női vízilabda-válogatott, így az elődöntőben az USA ellen mérkőzhetnek meg. A 85 kilogrammos kötöttfogású Lőrincz Viktor a bronzmeccsen kikapott, így ötödik helyet szerzett. A londoni bajnok Risztov Éva nem tudott duplázni: 13. lett a 10 kilométeres nyíltvízi úszásban. Az olimpián először vízre szálló kajak-kenusok körül a Kozák Danuta - Szabó Gabriella kajakpáros döntőbe került, Douchev-Janics Natasa, Vasbányai Henrik és Kopasz Bálint viszont lemaradt a fináléról. Baji Balázs továbbjutott a 110 gát előfutamából.

• 18.00-22.30: Finndingi vitorlázás - Berecz Zsombor, tartaléknap
  • 19.10: a Magyarország-Ausztrália női vízilabda negyeddöntőt 8-8-as döntetlen után büntetőkkel nyertük, így az elődöntőben folytathatja a csapat, az USA ellen.
  • 22.18: férfi kötöttfogású birkózás 85 kg - Lőrincz Viktor 5. helyezést szerzett
  • 1.40-2.13: férfi 110 méteres gátfutás előfutamok - Baji Balázs második helyen jutott középdöntőbe

1 2 3 4 5 6 7
12
Sorrend megfordítása

Női 400 méteren a bahamai Miller nyert

A versenyszám legnagyobb kérdése az volt, hogy a Londonban 200-on győztes, négyszeres olimpiai bajnok, eredetileg 200-as amerikai Allyson Felix a tavalyi vb után ezúttal is megnyeri-e az egykörös távot.

Végül a hatalmasat hajrázó Shaunae Miller 49.44 másodperces egyéni csúccsal, a célba gyakorlatilag beesve nyert, míg Felix 49.51-et futott, ami idei legjobbja. A bronzérmet a jamaicai Shericka Williams szerezte meg.

Megvannak a férfi kézilabda-negyeddöntők párosításai

Vége a csoportkörnek, négy csapat kiesett (Argentína, Tunézia, Egyiptom, Svédország), így a következő meccsek várnak ránk a negyeddöntőkben:

• Horvátország-Lengyelország
  • Dánia-Szlovénia
  • Brazília-Franciaország
  • Németország-Katar

Címvédés 800 méteren

A 800 méteres síkfutást 1:42,12-es idővel London után újra a kenyai David Lekuta Rudisha nyerte.
©

Az esőben versenyzett gátfutók kapnak még egy esélyt

Azok, akik az első két előfutamból nem jutottak tovább, a program végén még egyszer futhatnak, hátha el tudnak érni középdöntőt érő időt.
©

Távol-keleti szuperdöntő lesz a férfi pingpongosoknál

Aminek 75% volt az esélye, ugyanis Kína Dél-Koreát győzte le az elődöntőben, Japán pedig Németországot. Tehát a szerdai döntőben Kína-Japán meccs lesz.

Bozóttűz veszélyezteti a hegyikerékpáros pályát

A Deodoro Olimpiai Parktól több mint 40 kilométerre lévő tűzfészket nehezen tudják ellenőrzés alatt tartani a viharos erejű szél miatt. A női gyeplabdatorna helyszínére hétfő este füstöt és hamut fújt a szél, a hegyikerékpározóknak pedig ennek közelében kell majd tekerniük.

A Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) figyelemmel kíséri az eseményeket, ugyanis a hegyiversenyzők edzése szerdán kezdődik.

Baji Balázs nem idegeskedett az eső miatt

"A szöges cipő miatt nem csúszkáltam, azzal nem volt probléma, látni viszont nem sokat lehetett. Ami nehéz volt, hogy sokat kellett pislognom, mert az eső folyt a szemembe. Rengetegszer futottam már, rossz időben is sokszor, ilyen szakadó esőre viszont nem emlékszem. Ennek ellenére nem zavart, csak az volt a fontos, hogy jól fussak" - nyilatkozta a 27 éves sportoló.

Az elődöntőket magyar idő szerint szerdán 1.40-kor, a döntőt pedig 3.45-kor rendezik.

©

Orosz-olasz lesz a másik női vízilabda-elődöntő

Az olaszok Kínát verték 12-7-re, így az oroszokkal játszanak elődöntőt – annak a meccsnek a győztese a magyar-amerikai párharc nyertesével játszik döntőt.
©

Egy újabb ex-szovjet arany

Az üzbég Ruszlan Nurugyinov győzött a férfi súlyemelők 105 kg-os kategóriájában: szakításban még tartották vele a lépést (194 kilogrammot teljesített), lökésben aztán ellépett a többiektől és 431 kilós összesítéssel győzött. Londonban még negyedik volt.
©

A második helyen jut tovább Baji Balázs

Egy nagy tócsa a pálya, de így is szép idővel (13,52) ért be a második helyre, egyedül a spanyol Ortega előzte meg.