Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Nagyon lelkesen várták az oroszok az Uruguay elleni utolsó csoportmeccset, egyesek már a legjobb nyolc között, a vérmesebbek a dobogóra várták csapatukat. Aztán valahogy semmi sem úgy ment, mint gondolták, 3-0-ra kaptak ki. A másik meccsen Szaúd-Arábia az utolsó pillanatban rúgott góllal 2-1-re legyőzte Egyiptomot.

Focinyár 2018
Van-e ennél nagyobb sportesemény a világon? Egyesek szerint az olimpia az, mások állítják, a labdarúgó világbajnokság a csúcs. Most, közvetlenül a döntő után, annak hatása alatt, utóbbiakkal értünk egyet. Ezen az oldalon felidézheti a pillanatokat, amelyek ezt igazolják.
Friss cikkek a témában

Nagy iramban kezdődött az Uruguay–Oroszország-meccs Szamarában. A 10. percben az uruguayiak kaptak szabadrúgást 17 méterre a kaputól, Luis Suaréz pedig élt is a lehetőséggel, pontosan lőtt Akinfejev kapujának bal alsó sarkába (1-0). Az oroszok csak lehetőségekig jutottak, nem tudtak egyenlíteni. Majd jött Laxalt, aki távolról lőtt ismét, a labda azonban megpattant Cserisev lábán, így viszont a kapusnak esélye sem volt (2-0).

Az első félidő végén Szmolnyikov még nehezebb helyzetbe hozta az orosz csapatot, mivel megkapta második sárgáját, így emberhátrányba is kerültek. A második lassabb iramban, nehézkesen kezdődött, látszólag mindkét csapat beletörődött az eredménybe. Itt is, ott is voltak lehetőségek, de az állás a 90. percig nem változott. Ekkor egy szöglet után Cavani is betalált az oroszok kapujába (3-0).

A csoport másik meccsén a harmadik helyért megy a küzdelem Egyiptom és Szaúd Arábia között. Mindkét csapat pont nélkül érkezett, így tehát már a nullázás elkerülése is hajtotta őket. Végül az utóbbiaknak jött össze a győzelem, ráadásul 0-1-es hátrányból fordítva. (A két gólt az első, illetve a második félidő hosszabbításának ötödik percében szerezték. Egyiptomnál Salah a 22. percben lőtt gólt.)

Ezzel Uruguay és Oroszország továbbjutott, és várják ellenfeleiket a B csoportból, ahonnan Spanyolország, Portugália, vagy akár Irán érkezhet.