szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A keresőpiacot uraló Google kis késéssel ugyan, de elkezdte elérhetővé tenni a Bardot. A szolgáltatás nagyban hasonlít a konkurens Binghez, ami mára már szinte minden felhasználónál elérhető.

A Google még február 7-én mutatta be a ChatGPT és az annak technológiáját használó új Bing kereső riválisának szánt Bardot – az akkori ígéret szerint néhány héten belül elérhetővé szerették volna tenni a szolgáltatást, az azóta eltelt másfél hónap alatt azonban a bevezetés dátumáról nem érkezett érdemi információ.

Hírek persze érkeztek a mesterségesintelligencia-alapú keresőről, például, hogy a cég alkalmazottai is gúnyolódnak a Bardon, amitől finoman fogalmazva sem voltak elragadtatva. Ráadásul egy reklámvideóban nagyot hibázott a chatbot, melynek hatására a Google anyavállalata, az Alphabet 100 milliárd dollárt veszített a piaci értékéből.

A várakozásnak azonban vége, a Google egy keddi blogbejegyzésében jelentette be, hogy a mai nappal elkezdték elérhetővé tenni a Bardot, első körben Amerikában és az Egyesült Királyságban, de hamarosan újabb nyelveken és országokban lesz majd elérhető.

Hasonlóan a ChatGPT-hez és a Binghez, a Barddal is úgy beszélhetünk, mint egy barátunkkal: keresőszavak helyett természetes nyelven kérdezhetünk, és kapunk válaszokat.

A Google Bard felülete.
Google

Mint az Engadget kiemeli, a Bard felülete nagyban hasonlít a rivális Binghez. Lehet értékelni – pozitívan és negatívan – a válaszokat, van egy frissítés és egy olyan gomb, ami a hagyományos Google keresésre vezeti a felhasználót.

Míg a Bing az OpenAI által fejlesztett GTP-4-es technológián alapul, a Google Bard a LaMDA-modellre épül, ami a cég saját fejlesztése, és a jövőben még tovább fognak fejleszteni.

A Bardban egy mikrofon ikon jelzi azt is, hogy a hangalapú diktálást is támogathatja a szolgáltatás. A Google azonban elismeri – talán a korábbi hibájából tanulva is –, hogy a nyelvi modellek nem tökéletesek, és hibázhatnak.

A Google Bard felülete beszélgetés közben.
Google

A Bard teszteléséhez a bard.google.com oldalon lehet feliratkozni a várólistára. A jelek szerint ez Magyarországról is elvégezhető, így értesítést is kaphatunk arról, ha hazánkból is elérhető lesz az újdonság.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!