Civilizáltabb hangnemet szorgalmazott az amerikai politikai élet szereplői körében Donald Trump. Az elnök egy választási kampányrendezvényen szólalt fel szerda este, miután a nap folyamán több demokrata párti politikus címére és a CNN hírtelevízió szerkesztőségébe is robbanószerkezetet vagy gyanús fehér port küldtek ismeretlenek. Az elnök elítélte a történteket, és azt ígérte, hogy a hatóságok igyekeznek kézre keríteni az elkövetőt, de hozzátette azt is: a politikai élet szereplőinek fel kell hagyniuk ellenfeleik becsmérlésével.
Senkinek nem szabad a politikai ellenfeleit gazemberekhez hasonlítania, ami pedig gyakran megtörténik
– fogalmazott Trump, aki szerint a politikusoknak fel kellene végre hagyniuk egymás morális lejáratásával, amelyben a sajtónak szintén nagy szerepe van.
A médiának szintén megvan a maga felelőssége abban, hogy megteremtse a civilizált hangnemet, és abbahagyja a végtelen ellenségeskedést, az állandó negatív, gyakran hamis alapokon nyugvó támadásokat, és ilyen történetek tálalását
– hangsúlyozta. Trump szerint az amerikaiak azt szeretnék, hogy mindenki békében éljen együtt, és ez meg is fog történni.
Szerda délután Hillary Clinton – Trump demokrata párti vetélytársa a 2016-os elnökválasztáson – a megosztottsággal terhes politikai légkört okolta a robbanószerkezetek elhelyezéséért. Jeff Zucker, a CNN hírtelevízió elnöke kifejezetten Donald Trumpot és a Fehér Ház szóvivőjét, Sarah Huckabee Sanderst tette felelőssé a történtekért, mert – mint fogalmazott – "nincsenek tisztában azzal, hogy a szavak számítanak".
Szerdán robbanószerkezetet, vagy fehér port tartalmazó csomagokat küldtek a Clinton-házaspár, Barack Obama volt elnök és további három demokrata párti politikus – Debbie Wasserman Schultz floridai, Maxine Waters kaliforniai képviselők, valamint Eric Holder, az Obama-kormányzat volt igazságügyi minisztere címére. Gyanús csomagot küldtek a CNN hírtelevízió New York-i szerkesztőségének épületébe is, amelyet rövid időre kiürítettek. A CNN szerint azt a csomagot John Brennannak, a CIA volt igazgatójának, a hírtelevízió rendszeres kommentátorának szánták. Az FBI szerint a robbanószerkezetek nagyon hasonlítottak egymásra, így valószínűleg egy elkövetőtől származnak.
A héten először Soros György a New York állambeli villájának postaládájában helyeztek el robbanószerkezetet, amelyet az egyik alkalmazott talált meg. Az esetet terrorcselekménynek minősítették.