Milyen juttatások adhatók a munkavállalóknak a nyári pihenés finanszírozására?
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
A közteher azóta szúrja a kormány szemét, amióta Márki-Zay Péter is indítványozta a bevezetését Hódmezővásárhelyen.
Benyújtották a parlamentnek a törvényjavaslatot, amely megtiltja a földadó kivetését a polgármestereknek, helyi önkormányzatoknak - jelentette be az MTI tudósítása szerint Nagy István agrárminiszter pénteken Gödöllőn, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) országos küldöttgyűlésén. A törvényjavaslatot a NAK és a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (MAGOSZ), illetve kormányzati szereplők közösen dolgozták ki és nyújtották be az Országgyűlésnek.
A miniszter felidézte: március végén 120 ezer aláírással megerősített petíciót vett át a magyar gazdaszervezetektől, amelyet a MAGOSZ és a NAK indított a földadó eltörléséért, miután Márki-Zay Péter, Hódmezővásárhely polgármestere földadót vetett ki a helyi gazdákra. A tárcavezető elmondta: a petíciót ő maga is aláírta, mert nem helyes, hogy földadóval sarcolják meg a háborútól, szankcióktól és történelmi aszálytól sújtott gazdákat.
Települési adóról van szó, amelynek kivetésére 2015-ben kapták meg a jogosultságot az önkormányzatok. Már akkor is gerjesztett vitákat, végül Nagy István agrárminiszter 2015-ben a Magyar Hírlapnak azt mondta, hogy abban az esetben tilos a földadó kivetése, ha felmerülhet a kettős adóztatás, azaz azt olyan magánszemélyre vetik ki, akinek ebből származik a jövedelme, vagy annak egy része, akár vállalkozóként, akár őstermelőként. Azóta több tucatnyi település kivetette ezt a típusú adót.
Így tett például Hajdúnánás is, ahol 2015-ben kivetették, majd nemrég megduplázták az adónemet. Eközben azért a település polgármestere, Szólláth Tibor NAK-alelnök a hódmezővásárhelyi adó legnagyobb kritikusa lett.
A hódmezővásárhelyi közgyűlés tavaly novemberben döntött arról, hogy a négy hektár fölötti földek esetében hektároként 9990 forintos adót vetnek ki azokra a tulajdonosokra, akik nem művelik, hanem bérbe adják a területeket, a közteherből 80 milliós forintos bevételt reméltek, és a polgármester azt is közölte: azt a rászorulók rezsitámogatására kívánja költeni a városvezetés. A javaslat már akkor nagy vitát váltott ki, támadta a MAGOSZ, az Agrárkamara, de az agrártárca is.
A most benyújtott, a helyi adók módosításáról szóló törvényjavaslat mindössze egy bekezdésből áll. E szerint "A települési önkormányzat az illetékességi területén rendelettel olyan települési adót, települési adókat vezethet be, amelyet vagy amelyeket törvény nem tilt. A települési önkormányzat települési adót – a termőföld, a termőföld tulajdonjoga, a termőföldre ingatlan-nyilvántartásba bejegyzett vagyoni értékű jog kivételével – bármely adótárgyra megállapíthat, feltéve, hogy arra nem terjed ki törvényben szabályozott közteher hatálya. A települési adónak nem lehet alanya állam, önkormányzat, szervezet, továbbá – e minőségére tekintettel – vállalkozó.”
Ha az Országgyűlés elfogadja, a módosítás szeptember 1-jén lépne hatályba.
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Figyelembe kell venni azokat a feltételeket, amelyekkel mind a kiküldött, mind a társaság megfelel az adózási és számviteli előírásoknak, a rendeltetésszerű joggyakorlás elvéből következő elvárásoknak.
Swingerbulik, ahol a teherbeeséstől sem kell félni: a 60 év felettiek szexuális ébredése is hozzájárult, hogy jelenősen növekszik a nemi betegek száma ebben a korosztályban is. Megnéztük, hogyan alakul a magyar helyzet a többi európai országgal összevetve.
A munkaerőpiac komolyabb megrázkódtatás nélkül nem képes nélkülözni több százezer munkavállalót.
Hadházy Ákos szerint „Orbán smasszerei” voltak a tettesek, elküldte a picsába a minsizterelnököt.
Váczi Eszter elmondta: énekesi keresetéből nem nyújthatott volna ilyen lehetőséget a gyerekeinek.