Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Élményváros elnevezéssel szabadidő- és bevásárlóközpont építését tervezi egy nemzetközi befektetői csoport a magyar-osztrák-szlovák határ menti Bezenyén, a beruházás első ütemére 228 millió eurót, azaz 57 milliárd forintot fordítanak.
A beruházást 153 hektáron akarják megvalósítani a projektfejlesztő osztrák Lukale Investment and Development Rt., amely a területet már meg is vásárolta - mondta Schmatovich Mátyás 1650 lakosú Győr-Moson-Sopron megyei község polgármestere. A befektető a Doxeon Investment and Consulting Ltd. nevű nemzetközi ingatlanalap.
A szabadidő- és bevásárlóközpont közel 7000 munkahely létrehozását teszi lehetővé. A beruházást várhatóan ez év végén megkezdik. A 60 ezer négyzetméteres bevásárlóközpont fedett lesz, a közelében attraktív játszóparkot és négycsillagos szállodát létesítenek.
Az élményvárosban jellegzetes tájegységeket és turistákat vonzó városok mását építik fel a koncepció szerint. Rekonstruálnak egyebek között egy paraszttanyát, alpesi kunyhókban berendezett apartmanokkal, emelnek kastélyhotelt, amelyet a történelmi várak hangulatát idézik fel. A velencei Szent Márk teret is rekonstruálják a szórakoztatóközpontban. Az élménypark 21 hektáros területe a motor- és autósportok világába nyújt betekintést majd az érdeklődőknek.
A befektetőnek az eddigi költségek 1,5 milliárd forintba kerültek, s ez bizonyos garancia arra, hogy az engedélyek beszerzése után megkezdődik a beruházás - véli Schmatovich Mátyás.
A polgármester tudomása szerint a befektetők évente nyolcmillió látogatóra számítanak Ausztriából, Nyugat-Európa más országaiból, továbbá Magyarországról és a szomszédos Szlovákiából. A munkalehetőség miatt új beköltözőket várnak Bezenyére, s a község adóbevétele is jelentősen megnő majd a beruházás révén - fűzte hozzá a polgármester.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Mit mutatnak a kutatási adatok? Kell aggódni a munkahelyek elvesztése miatt?
Változásokat jelentettek be a Demján Sándor Tőkeprogramhoz kapcsolódó Demján Sándor Tanácsadási Voucher Programban.
A cégértékelés egy bonyolult, összetett folyamat, vannak azonban széles körben elfogadott értékelési módszerek, amelyek erre alkalmazhatók.
Az Otthon Start program küszöbén igazán remek időzítés ez a rengeteg állami segítség mellett.
Van egy rossz hírem: hiába a tiltás, hiába a szózat.