Helyben hagyta a házakat a hétvégi vihar

A katasztrófavédelem öszesítése szerint szombaton Szabolcs-Szatmár-Bereg megyéből, illetve Hajdú-Bihar megyéből érkezett a legtöbb jelzés, vasárnap a fővárosból és Győr-Moson-Sopron megyéből a vihar miatt.

  • MTI

Országszerte több mint 160 épületben keletkezett kár a hétvégi vihar miatt - közölte Hajdu Márton, a Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője.

Szombaton Szabolcs-Szatmár-Bereg megyéből, illetve Hajdú-Bihar megyéből érkezett a legtöbb jelzés, vasárnap a fővárosból és Győr-Moson-Sopron megyéből. 

Hajdu Márton tájékoztatása szerint a leggyakoribb károk az épületek tetőiben keletkeztek, cserepeket, tetőelemeket szakított le a szél róluk.

Hozzászólások