Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Ennyi pénz parkol az adóhivatalnál, mert az emberek és a cégek túl sok adót fizetnek be, illetve előbb teszik ezt a kelleténél.
Augusztus végére már mintegy ezermilliárd forint túlfizetést tartott nyilván a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) - írja a Magyar Idők. A NAV által a napilappal közölt adatok szerint a túlfizetésből százmilliárd forint származik magánszemélyektől, míg a gazdasági élet szereplői kilencszáz milliárd forinttal fizettek többet kötelezettségeiknél a költségvetésbe. Túlfizetést másfél millió magánszemélynél és csaknem négyszázezer cégnél regisztrált a NAV.
Az állampolgárok, egyéni vállalkozók többnyire a személyi jövedelemadónál az evánál és az egészségügyi hozzájárulásnál nem találják el pontosan a befizetendő összeget, míg a vállalkozások leginkább a forgalmi, a társasági vagy a szociális hozzájárulási adó kapcsán fizetnek be túl sokat. Előfordul az is, hogy a munkáltatók vonnak le a szükségesnél több jövedelemadót alkalmazottaik béréből.Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
A nemzeti kisebbségek közötti feszültségek kiaknázását nevezik hamis zászlós hadműveletnek, régi eszköze ez az orosz/szovjet háborús eszköztárnak. Buda Péter nemzetbiztonsági szakértő véleménye.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a minisztert.