A Sino-CEE Fund befektetési alap a kínai kormány és tizenhat közép-kelet-európai ország között létrejött együttműködési megállapodás eredményeképpen valósult meg, létrehozását a 2016 novemberi rigai Kína-Közép-Kelet-Európa csúcstalálkozón jelentették be.
Az alap fókuszában a közép- és kelet-európai befektetések támogatása áll.
Magyarország a kormány döntése alapján 50 millió eurót fektet be a mintegy 10 milliárd eurós alapba. Ha az alap működésével kapcsolatos tapasztalatok kedvezőek, további 50 millió eurós hozzájárulásról is döntés születhet.
Az alap a szerződés szerint legalább 300 millió eurónyi befektetést fog Magyarországon eszközölni.