A két magyar férfi - aki lebukott - bejelentette, hogy elvesztett egy táskát a schwechati repülőtéren, benne harminc golflabdával; mint később kiderült, a labdák összesen 1,2 kilogramm kokaint rejtettek. A kábítószer utcai értéke nagyjából 200 ezer euró.
A páros kérte, hogy az "elveszített" táskát a légitársaság küldje el nekik - egy tatai címet adtak meg -, de miután a hatóságok felfedték a csomag tartalmát, telefonon arra kérték őket, hogy személyesen jöjjenek el érte. A csempészek egy 21 éves táncosnőt küldtek el a Bécs melletti nemzetközi repülőtérre. Az osztrák hatóságok őrizetbe vették a nőt, miután átvette a táskát. Esküdözött, hogy semmit sem tudott arról, mi van benne, de ennek több tény is ellentmond a rendőrség szerint. A két magyar ellen európai elfogatóparancsot adtak ki. Később kiderült az is, hogy a golflabdák utánzatok voltak; noha megtévesztésig hasonlítottak az igaziakra, a földre pottyantva nem pattantak vissza, ahogy a valódi golflabdák.
Golflabdában csempészték a kokaint
Magyar kokaincsempészek buktak le a hét végén Ausztriában - közölték csütörtökön hivatalos forrásból.
Sándor-palota: Magyarék olyan jogalkotási visszaélésre készülnek, amilyenre Sulyok nem látott még példát
Thomas Friedman: Trump csődöt bejelentő ingatlanfejlesztőként tárgyal Iránnal
„Biztató előrelépéssel” zárult az amerikai-iráni tárgyalások első fordulója Svájcban
A túlgondolás csapdája: miért pörög tovább az agyunk akkor is, amikor már rég nincs szükség rá?
Rejtélyes bejelentésre készül Magyar Péter, és az is kiderülthet, mi a kormány terve Sulyok Tamással
Közös projektcéget hozna létre a főváros és a Tisza-kormány Rákosrendező beépítésére
Kezd elfogyni az ivóvíz a Ráckeve környékén
A szolgáltató arra kérte a helyieket, ne locsolják az aszfaltot, ne töltsenek medencét és autót se mossanak.