A Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság szerint Röszkénél a Magyarországra tartó autóbuszok sora is 60 perces, de a kilépő oldalon a személyautóknak már csak fél órát kell várniuk.
Az utazóknak azt tanácsolják, hogy a gyorsabb határátlépés érdekében válasszák a tompai átkelőt, illetve útnak indulás előtt mindenki tájékozódjon az aktuális helyzetről a rendőrség honlapján vagy a Szegedi Határrendészeti Kirendeltség ügyeletén.