Gúr Nándor, az Országgyűlés foglalkoztatási és munkaügyi bizottságának szocialista elnöke csütörtökön, Budapesten tartott sajtótájékoztatóján ezt egyebek mellett az éjszakai és műszakpótlékok kormány által tervezett csökkentésével, illetve a túlórák szabadidővel történő helyettesíthetőségével támasztotta alá. Az ellenzéki képviselő megjegyezte továbbá, hogy a munka törvénykönyve új koncepciója alapján kiterjeszthetővé válik a munkavállalók kártérítési felelőssége, míg az érdekképviseletek és szakszervezetek jogosítványait jelentősen csökkentik.
Gúr Nándor emellett ismertette azt a Mesterházy Attila pártelnökkel szerdán írt levelüket is, amelyben Orbán Viktor véleményét kérik ki a Munka törvénykönyve tervezetéről. A szocialista politikusok ebben azt kérdezik a kormányfőtől, egyetért-e azzal, hogy jövőre mintegy négymillió munkavállaló kevesebb szabadsággal rendelkezzen, illetve, hogy a dolgozókat "indoklás nélkül és méltánytalanul alacsony kompenzáció mellett" küldhetik el munkahelyükről.
