A Buda-Cash már nem szereti annyira a MOL-t

Utolsó frissítés:

Szerző:

szerző:
Győrffy Árpád
Tetszett a cikk?

A MOL-ra vonatkozó elemzői eredményvárakozások a gyorsjelentés után, illetve a szíriai kivonulás bejelentése miatt...

A MOL-ra vonatkozó elemzői eredményvárakozások a gyorsjelentés után, illetve a szíriai kivonulás bejelentése miatt lényegesen romlottak, elsősorban 2012-re, írja kommentárjában a Buda-Cash. A folyamat vélhetően még nem ért véget, a Bloomberg adatai szerinti átlagos várakozás naponta csökken.

Az átlagos EBITDA-várakozás az idei évre a Bloomberg adatai szerint 672 milliárd forint, ami három hónappal ezelőtt még több, mint 40 milliárddal magasabb volt, egy hónapja pedig 692 milliárd forinton állt. Az idei üzleti eredményre az elemzői várakozás a Bloomberg alapján pedig 367 milliárd forint.

A globális gazdasági kilátások ugyan továbbra is bizonytalanok, de az európai adósságválság kezelése a közelmúltban némileg haladt. A részvénypiacok általános hangulata kedvezőbbé vált. Régiónk gazdasági teljesítmények alakulása már bevételi és eredmény szempontból is fontos a MOL számára, az itteni kilátásokra is kedvezőek az utóbbi hetek európai fejleményei.

Ebben a nemzetközi környezetben a MOL részvények kapcsán a legfontosabb kockázati tényező Magyarország befektetői megítélése. A helyzet sokat javult az év elején, miután a kormány elszánta magát az IMF-EU tárgyalásokra.

Egyelőre nem látszik, hogy a magyar állam, már tulajdonosként is, módosításokat szeretne a MOL stratégiájában, de tekintettel a közelmúlt számtalan váratlan kormányzati lépésre, nem lehet kizárni meglepő fordulatot. Emellett az állami szabályozás is okozhat negatív meglepetést esetleges újabb elvonásokkal – bár a különadók a tervek szerint 2013-tól megszűnnek.

Az év elejétől február első hetéig közel 20 százalékkal nőtt az árfolyam, enyhült a már régóta meglévő jókora alulértékeltség. A kockázati tényezők közül viszont több is erősödött az utóbbi időben, különösen a geopolitikai és hazai makrogazdasági helyzettel kapcsolatos, és az IMF-EU tárgyalások várható lezárása is egyre inkább húzódik. Emiatt a Buda-Cash nem tart indokoltnak további emelkedést az árfolyamban a mostani, 19 000 forint közeli szintről, ajánlását lefelé módosította rövid távon tartásra, hosszú távon felhalmozásra.

Hozzászólások