Itt vannak a Buda-Cash 2012-es befektetési tippjei

Utolsó frissítés:

Szerző:

szerző:
Győrffy Árpád
Tetszett a cikk?

A Buda-Cash Brókerház elemzői 2012-ben az USA javuló gazdasági teljesítményére, az eurozóna válságának oldódására...

A Buda-Cash Brókerház elemzői 2012-ben az USA javuló gazdasági teljesítményére, az eurozóna válságának oldódására, Kína és a feltörekvő piacok további viszonylag erős növekedésére, valamint a globális likviditásbőség fennmaradására számítanak, amely alapján a külföldi részvénypiacokon jellemzően emelkedést tartanak valószínűnek, ezen belül az USA piacai felülteljesítőek, az eurozóna piacai átlagosan alulteljesítőek lehetnek, az ázsiai és feltörekvő piacok heterogén teljesítménye is megmaradhat.

Itthon korrekciókkal folytatódnak a már elkezdett átalakítások (egészségügy, nyugdíjrendszer, oktatás, állami és önkormányzati rendszerek, közösségi közlekedés). Az államháztartás bevételi oldalán a válságadók kivezetése mellett felmerülhet az SZJA rendszer módosítása és akár az ingatlanadó is, a kiadási oldalon a támogatási rendszerek érdemi átalakítása, az állami és önkormányzati szféra karcsúsítása, a közösségi közlekedés racionalizálása. Nagyobb hangsúlyt kaphat a növekedés élénkítése is a meglévő kereteken belül, főleg az uniós források hatékonyabb felhasználásával.

A Buda-Cash elemzői által várt forgatókönyv: még februárban sor kerül a leginkább kifogásolt törvények módosítására és így március elején megkezdődhetnek a hivatalos hiteltárgyalások az EU-val és az IMF-fel. Az alkufolyamatban sok vitás pont okozhat nehézséget, de elsősorban Magyarországnak érdeke a megegyezés, melyre jó esetben márciusban, rosszabb esetben áprilisban kerülhet sor.

A tárgyalásokról érkező hírek kilengéseket okozhatnak a piaci hangulatban és az árfolyamokban, de a tendencia a bizalom további remélt erősödése lehet. A megállapodás megkötése pozitív hatással lehet a tényleges gazdasági teljesítményre is: erősödhet a befektetési és a beruházási kedv, a bankszektort érintő kedvező lépések esetén a hitelezési aktivitás, sőt, a forint erősödése nyomán a lakossági fogyasztás is.

Ezek alapján a Buda-Cash kedvencei a következők: a külföldi részvények közül az amerikai székhelyű, globálisan vezető szerepű technológiai társaságok valamint beszállítói. Világszerte jól ismert fogyasztói márkák (kisebb kockázat), globális nyersanyag szektor, európai székhelyű, de globális szerepet betöltő autóipari társaságok részvényei, széles földrajzi távlatokban gondolkodó távközlési társaságok, kínai gyógyszeripar néhány részvénye (nagyobb kockázat)

A kötvénypiacon az adósságválsággal küzdő eurozóna egyes államkötvényei, mert a piac által problémásnak ítélt, esetenként komoly hozamot kínáló országok kilátásai eltérőek: a Buda-Cash elemzőinek vizsgálata szerint néhány ország az aggodalmak dacára fenntartható pályán mozog, emiatt ajánlhatóak a belga és a spanyol államkötvények.

A magyar papírok közül az OTP lehet az IMF/EU megállapodás egyik legnagyobb nyertese. Az ország javuló megítélése, a csökkenő politikai kockázat és mérséklődő elvárt hozam itt mutatkozhat meg a legjobban, a forint erősödésével és az egyszeri leírások kiesésével pedig csökkenhetnek a hitelezési veszteségek. A részvény regionális és historikus összehasonlításban is vonzó mutatószámos árazással forog.

A másik kedvenc az Egis, a hazai kötvények közül pedig egyértelműen a Prémium Államkötvényt javasolják kisbefektetőknek.

Hozzászólások