A Fidesz a választások után minden fővárosi üzemeltetési céget két holdingba olvasztott. Most a közterületesek is betagozódnak az egyikbe. Az év végéig a Fővárosi Közterület-fenntartó (FKF) Zrt.-t is a Budapesti Városüzemeltetési Központba (BVK) apportálhatják, erről szerdán 19 igen szavazattal, 12 tartózkodás mellett döntött a Fővárosi Közgyűlés.
A testület az idén júniusban döntött arról, hogy hat, százszázalékos fővárosi tulajdonú céget (annak üzletrészeit, részvényeit) - Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt., Budapesti Temetkezési Intézet Zrt., Főkert Nonprofit Zrt., Főkétüsz Fővárosi Kéményseprő-ipari Kft., Főtáv Budapesti Távhőszolgáltató Zrt., Fővárosi Településtisztasági és Környezetvédelmi Kft. - apportálnak a Budapesti Városüzemeltetési Központba.
György István, városüzemeltetésért felelős főpolgármester-helyettes már akkor jelezte, hogy az FKF Zrt. is a BVK része lenne, a társaság szétválása után. A közterület-fenntartó ügyében október végén döntöttek a képviselők, így megkezdődött a közútfenntartási ágazat leválasztása.
A koncepció szerint a BVK által ellenőrzött társaságok közé tartozik majd a később létrehozandó Fővárosi Energiagazdálkodási Kft. is. Az FKF Zrt.-t részvényeinek értékelése és auditálása után apportálják a Budapesti Városüzemeltetési Központba, a könyvvizsgálói feladatokkal a PricewaterhouseCoopers Magyarország Kft.-t bízzák meg.
A 2010. évi önkormányzati választásokat követően Budapest Főváros Közgyűlése új városüzemeltetési modell bevezetéséről döntött. A koncepció keretében a Főváros két integráló szervezetet hozott létre: az egyiket a közműcégek és más közszolgáltató cégek egységes vezetésére (Budapesti Városüzemeltetési Központ), a másikat minden közlekedéssel kapcsolatos tevékenység összefogására, irányítására (Budapesti Közlekedési Központ - BKK).