Börtön fenyegeti a Fradi-pálya állami visszavásárlóit

Börtön fenyegeti a Fradi-pálya állami visszavásárlóit

Utolsó frissítés:

Szerző:

szerző:
ingatlanmenedzser.hu
Tetszett a cikk?

Hivatali visszaélés, hűtlen kezelés és bűnpártolás gyanújávalismeretlen tettes ellen feljelentést tett Tátrai Miklós...

Hivatali visszaélés, hűtlen kezelés és bűnpártolás gyanújávalismeretlen tettes ellen feljelentést tett Tátrai Miklós, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. korábbi vezérigazgatója a Fradi-pálya visszavásárlásával kapcsolatban.

Tátrai a csütörtöki sajtóbeszélgetésen azt mondta, hogy az esemény után átsétál a Központi Nyomozó Főügyészség Zichy utcai épületébe, s megteszi a feljelentést, amelyet Keresztes Imre főügyésznek címzett.

Tátrai Miklóst letartóztatták Budai Gyula elszámoltatási biztos feljelentése nyomán

Az ügy előzménye: december 23-án derült ki - a Magyar Közlönyből -, hogy az állam ötmilliárd forintért visszavásárolja december 31-ig az Üllői út, Könyves Kálmán körút találkozásánál lévő FTC-ingatlant a tulajdonos Kevin McCabe-től. Az angol üzletember 2008 áprilisában vette meg a Fradi-pályát, ekkor írta alá a befektetői szerződést a hat plusz két hektáros ingatlan tulajdonjogának értékesítéséről az MNV, a Ferencváros, a  létesítményt üzemeltető Sportfólió Kht. és az angol befektető, a Real Esplanade.

Lapunk nem régiben megírta, hogy Tátrai Miklós és Császi Zsolt egykori értékesítési igazgató mellett az ingatlanvagyonért és a vagyongazdálkodásért felelős vezető ellen is büntetőeljárás indult. A gyanú szerint 2008 áprilisában előzetes értékbecslés nélkül, áron alul adták el a stadiont a skót tulajdonban lévő Esplanade Kft.-nek. Emellett nem kötöttek ki biztosítékot arra az esetre, ha a vevő nem tesz eleget vállalt kötelezettségének és nem újítja fel a stadiont. 

Milliárdos vagyoni hátrány

 

A Nemzeti Nyomozó Iroda szerint a vagyonkezelő négy korábbi vezetőjét csaknem 2,4 milliárd forint vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés gyanúja miatt hallgatták ki. Tátrai Miklós védőügyvédje az m1 Híradójának elmondta: "az, hogy egy szerződés nem megy teljesedésbe és ezt büntetőeljárás eszközével próbálják valamilyen módon kikényszeríteni, vagy presszionálni, ez úgy gondolom, helytelen. Ez egy polgári jogi jogügylet, amire ott van a polgári bíróság" - tette hozzá Dezső Antal.
Hozzászólások