Így kell egybenyitni két lakást

Így kell egybenyitni két lakást

Utolsó frissítés:

Szerző:

szerző:
ingatlanmenedzser.hu
Tetszett a cikk?

Sikerült megvenni a szomszédos lakást a hetedik emeleten.

A fűtésrendszer felülvizsgálata is nagyon fontos

Sikerült megvenni a szomszédos lakást a hetedik emeleten. Szeretnénk egybe nyitni a két lakást úgy, hogy még egy vizes helyiséget helyezünk el benne. Mire érdemes figyelni a statikánál és a vezetékrendszereknél? - kérdezte egyik olvasónk.

Az előzetes felméréssel kell kezdeni, ez a két lakás alap koordinátáinak begyűjtését és a szükséges engedélyek beszerzését jelenti. A főközfalakat megbontani nem lehet, illetve szükséges a társasház többi tulajdonosának is az engedélye a munka elvégzéséhez.

A régi horganyzott vezetékeket érdemes kompletten cserélni felújítás alkalmával, műanyag csövekre - tanácsolta Vida Ferenc építéőipari szakértő.Tapasztalatai szerint a csövek nem drágák, általában 200 Ft/fm. Viszont az idomok költségesek. Darabja 1000-1700 Ft között mozog.

A gerincvezetéket 20 milliméter átmérőjű csövekkel szereltesse, a leágazásokat 16 mm vastagságú csövekkel. A fűtési rendszert is hasonló módon készíttesse el, és nem lesz a családjának gondja az elkövetkezendő 80 évben - fázte hozzá a lakasfelujítás1.hu oldalt is üzemeltető szakember.

 A műanyag csövek nem rozsdásodnak, az elemek kötése présgéppel történik, ami sokkal biztonságosabb a hagyományos szerelések bármelyik fajtájánál.  A költségek vizes leállásonként szerelvényezéssel együtt 20-25.000Ft/ kötés áron kivitelezhető. A kazánnál a szerelő kollégák duplán számolják a kötéseket. A felújítás előtt érdemes megbeszélni lakóközösségi gyűlésen a lifthasználatot is.

 

Hozzászólások