Mennyit bír a gipszkartonból készült fal?

Mennyit bír a gipszkartonból készült fal?

Utolsó frissítés:

Szerző:

szerző:
ingatlanmenedzser.hu
Tetszett a cikk?

Ragasztott gipszkarton felületek esetén a fal terhelhető. A súlyt az épített fal fogja hordani.

A plafonokhoz is egyre többen használják a gipszkartont

Ragasztott gipszkarton felületek esetén a fal terhelhető. A súlyt az épített fal fogja hordani. Üreges gipszkarton szerkezeteknél a maximális terhelhetőség 35-40 kg . Ez az adat 12.5 milliméteres kartonlapra vonatkozik. Megoldás a nehezebb terhekre, ha a szerkezet építésekor konzolokat építünk be.

Kimondottan nehéz terhek viselésére (mosdókagylók, konzolos wc-k, egyéb nehéz tárgyak beépítésénél mindig külön tartószerkezet kell kiépíteni. A gipszkarton táblákat használhatjuk a rengeteg belsőépítészeti funkció mellett dekorációs célokra is. Modern építőanyag, az ára alacsonynak tekinthető - vázolta a helyzetet Vida Ferenc építőipari szakértő, a lakasfelujitas1.hu szakoldal üzemeltetője. 

Érdemes sorra venni a gipszkarton rendszerek előnyeit:

-          Könnyű a szerkezete, és így nem terheli az épületünket.

-          Gyorsan beépíthető, nincs száradási, kötési idő.

-          Két tábla között, fém, vagy lécváz alkalmazásakor hő- vagy hangszigetelő anyagot tehetünk közé, ezzel javítva életterünket.

-          Maximálisan növeli a komfortérzetünket, mert melegséget kölcsönöz.

-          A gipszkartonnak nagyon jó klimatikus hatása van. Felveszi a környezet nedvességét, majd száraz időben leadja. Kibocsájtja magából.

-          Egészségre ártalmatlan.

-          A sima felületeknek köszönhetően kevesebbet kell a felületen glettelni, lényegesen olcsóbb a kivitelezési költség, mint vakolás esetén.

Hozzászólások