Összeomolhat a BKV, a főnöke ma lemondott

Összeomolhat a BKV, a főnöke ma lemondott

Utolsó frissítés:

Szerző:

szerző:
ingatlanmenedzser.hu
Tetszett a cikk?

A közlemény a lemondás okaira nem tért ki; az MTI információi szerint a döntés összefüggésben állhat azzal, hogy a...

 

A közlemény a lemondás okaira nem tért ki; az MTI információi szerint a döntés összefüggésben állhat azzal, hogy a tömegközlekedési vállalatnál prémiumot fizettek a dolgozóknak. A BKV korábbi közlése szerint munkaszerződésben rögzített juttatásokat kaptak a vezetők. Korábban a BKV-nál és a BKK-nál is felfüggesztették a prémiumok kifizetését. A BKK vezetője, Vitézy Dávid azt mondta: ha valóban ennek ellenére kifizetés történt, arról a cég vezetői sem Tarlós István főpolgármestert és a város vezetését, sem a BKK-t nem tájékoztatták.

 

 

Várszegi Gyula

 

A BKV Várszegi Gyula vezetésével kezdett átfogó megtakarítási programba, egyebek mellett aláírta a dolgozók kollektív szerződésének felmondását arra hivatkozva, hogy a dokumentum olyan rendelkezéseket tartalmaz, amelyek "a BKV kiélezett anyagi helyzete, a működés finanszírozásának hiánya miatt nem tarthatóak fenn, illetve olyan juttatásokat is, amelyek a társaság gazdasági erejét meghaladják, teljesítménnyel alá nem támasztott költséget jelentenek".


Várszegi Gyulát tavaly szeptember elején bízta meg a főpolgármester a vezérigazgatói teendők ellátásával, miután Kocsis István közös megegyezéssel távozott a posztról. Várszegi Gyula ezt megelőzően egyebek mellett a BKV igazgatótanácsának elnöke, a Metróber Közlekedésfejlesztési és Beruházási Vállalat és a MÁV vezetője volt.
Lemondott pénteken a BKV Zrt. vezérigazgatója; Várszegi Gyula azonnali hatállyal felajánlott lemondását Tarlós István főpolgármester elfogadta - tájékoztatott a Főpolgármesteri Hivatal és a Budapesti Közlekedési Központ (BKK). A BKV gyakorlatilag az összeomlás szélén áll, a tarthatatlan állapotra már Tarlós is többször felhívta a figyelmet. A héten a dolgozók tüntettek a cégvezetés ellen.
Hozzászólások