Újrafestik a Székesfehérvár történelmi eseményeit megörökítő, 1938-ban készült, ám az elmúlt évtizedekben "eltüntetett" feliratokat a városháza közgyűlési termében.
A feliratok újbóli megfestése mintegy kétmillió forintba kerül, ebből 1 millió 750 ezer forintot a Székesfehérvár Jövőjéért Egyesület tagjai, a járulékos költségeket az önkormányzat finanszírozza.
Cser-Palkovics András (Fidesz) polgármester szerdán elmondta: 1938-ban a Szent István király halálának 900. évfordulóján rendezett ünnepi év székesfehérvári eseményeinek részeként készült el a városháza új szárnya, abban a közgyűlési terem, amelynek pulpitussal szembeni falát ékesítették a feliratok.
A különleges, egyedi betűtípussal, művészi gonddal felfestett feliratok az egykori koronázóváros történelmének kiemelkedő eseményeit követik 900-tól - attól az évtől, amikor Árpád fejedelem családjával megszállt Székesfehérvár területén - egészen 1919-ig.
A feliratsor a korabeli fényképek és a "Székesfehérvár ünnepi éve - 1938" című könyv tanúsága szerint 3600 betűvel hatvan évszámot és eseményt rögzített időrendben. Miután az eredeti feliratokat néhány évtizede eltüntették, és semmi nem maradt meg belőlük, a restaurátorok a korabeli fotók alapján dolgoznak. Azok alapján szerkesztették meg a 1938-ban használt jellegzetes betűket, és keverték ki azt az antik-piros festéket, amellyel annak idején az évszámokat festették fel.
A készülő feliratokat nyílt napok keretében mutatják meg a város lakóinak és az érdeklődő turistáknak. A történelmi tabló újrafestése csak egy része az építészeti örökséget helyreállító munkálatoknak. A közgyűlési terem után az úgynevezett kis tanácsterem, majd a Városháza épülete is visszakapja eredeti, a koronázó városhoz méltó szépségét - mondta a polgármester.