Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A 22 éves G. M. nem először rongált meg Jézus-szobrot, korábban egy fa kereszttel a vállán sétált. A feszületet állítása szerint isten sugallatára lopták el.
Újra beszállt a választási kampányba Zuschlag János, aki tavalyi szabadulása óta folyamatosan támadja volt szocialista párttársait. Most egy helyi lapban érvelt a kiskunhalasi baloldal ellen azt hangsúlyozva, hogy jót tenne a városnak, ha kormánypárti polgármestere lenne. Az interjú megjelentetése ellen tiltakozva lemondott a hetilap főszerkesztő-helyettese, a baloldal pedig pereket helyezett kilátásba.
Miért nem volt képes még csak megszorongatni sem a baloldal áprilisban a Fideszt? Hogyan zsugorodott össze kispárttá egyes településeken az MSZP? Miért nem jutottak el a baloldal üzenetei a falvakba, a legszegényebbekhez? Miért tudott sikeres lenni a falvakban a Jobbik? Ki lesz a baloldal vezető ereje, és van-e még értelme május 25-e után a baloldali összefogásnak? Egy baloldalhoz köthető intézet kielemezte a választási eredményeket.
Míg a választópolgárok több mint fele tét nélkülinek érzi a vasárnapi voksolást, és nem akar részt venni az európai parlamenti választáson, egyes pártoknak létkérdés, hogy jó eredményt érjenek el. Sőt még a biztos győzelemre számító Fidesznek is van veszítenivalója. Elmondjuk, mi a belpolitikai tétje, és milyen hatással lehet a politikusok karrierjére az EP-voksolásnak.
Alig két napjuk maradt a pártoknak arra, hogy összegyűjtsék a májusi európai parlamenti (EP) választáson az induláshoz szükséges legalább 20 ezer érvényes ajánlást; tucatnyi szervezet folytat még aláírásgyűjtést országszerte azért, hogy felkerülhessen a szavazólapra.
Senkit nem hagy az út szélén a Fidesz, miután Orbán a ciklus alatt többször kifejtette, aki hűséges, arról gondoskodnak. Megnéztük, mi lehet a 199 fős parlament kialakítása után az elitcsapatból kikerülő kormánypárti politikusokkal. Meglepő eredményt kaptunk: a 259-ből mindössze egyetlen ember sorsa bizonytalan.
Még a fideszes politikusokat is meglepte az a felmérés, mely szerint a kormánypárt toronymagasan vezet a fiatalok, különösen a 28–32 éves korosztályban. Ugyanis a Fidesznek nincs kiérlelt ifjúságpolitikája, nem kampányol a fiatalok körében, ifjúsági szervezete alig ad életjeleket magáról, politikusai koravének. A felmérések alaposabb elemzése alapján a kép összetettebb: a fiatalok nagy többsége tesz a politikára, a közvélemény-kutatásokból pedig hiányzik az a 300 ezer fiatal és középkorú, akik az elmúlt években elhagyták az országot.
A volt pénzügyminiszter szerint a 2014-es választásnak egyetlen tétje van, és nem "szokásos" választás lesz. A Modern Magyarország Mozgalom (MoMa) elnöke elmondta: az 500 napos "válságkormányzás" után új, szabad választások kiírását szorgalmazzák.
Pár perc alatt kosarazta ki Fodor Gábor néhány hónapja alapított új liberális pártját az MSZP. Pedig korábban azt ígérték, hogy egyéni képviselői és listás helyeket is kaphatnak. Fodor most azon tépelődik, hogy összefogjon-e azzal a Gyurcsány Ferenccel, akit 2008-ban még ő szólított fel lemondásra. A hvg.hu-nak azt mondta, sem a BKV-s ügyekbe keveredett Mesterházy Ernő, sem a Simicska Lajossal közösen üzletelő vállalkozó barátja nem támogatja, de ha ajánlkoznának, nem utasítana vissza senkit. Interjú.
Hogyan lett a falu pénzéből működtetett múzeum felett lévő galériából lakás, amibe a polgármester rokonai költöznének be? Miért harcol most a polgármester azért, hogy ne kelljen mindezt visszacsinálni? Egy furcsa történet Borsod megyéből, a festői szépségű Cserépfaluból.
Jelenleg 2065 kilométer töltésen van árvízvédelmi készültség az országban, a kedvező időjárás, a megfelelő felkészülés és védekezés következtében pedig 179 ezer hektárra csökkent a belvízzel elöntött terület országszerte - közölte az Országos Vízügyi Főigazgatóság az MTI-vel vasárnap.
A Fidesz „körüllövi” a szocialistákat, akik a közvélemény-kutatók szerint egyedül nem képesek megszólítani a bizonytalanokat. A kormánypárt stratégiája bejött, hiszen a választók még mindig az MSZP-t hibáztatják a válságért, a 2010 előtti kormányzásért, így komoly kockázata van a Bajnai Gordonnal való egyezkedésnek. A volt miniszterelnök hiába népszerű, sem a saját pártját, sem az MSZP-t nem tudja „húzni”, és erre a Fidesz – egy 2005-ös hibából tanulva – kampányt épített.
Másfél milliárd forintot költött a kormány tavaly az ügyintézés megkönnyítésére, az építési engedélyeztetés egyszerűsítésére. Az új rendszer bevezetésével és mellette a közigazgatás átszervezésével felforgatta az építkezni, felújítani akaró állampolgárok és a velük foglalkozó hivatalnokok életét. A Belügyminisztérium szerint ezek csak átmeneti nehézségek, a hivatalnokok állítják, a digitalizálás visszájára fordult: több a papír, mint a hagyományos rendszerben.
Tóth Lajost, a település eddigi alpolgármesterét választották meg polgármesternek a Zala megyei Rédicsen - közölte a választási bizottság elnöke vasárnap az MTI-vel.
Az Együtt 2014 és a Párbeszéd Magyarországért (PM) szövetsége felszólítja a kormánypárti képviselőket, hogy hétfőn a parlamentben ne szavazzák meg az alaptörvény negyedik módosítását.
Hét településen tartanak ma időközi önkormányzati választást: a Baranya megyei Harkányban és Vajszlón, a szabolcsi Tyukodon, valamint a Zala megyei Rédicsen, Tormaföldén, Vindornyalakon és Zalaszentbalázson.
Illusztris társaságba verekedte be magát Orbán Viktor kommunikációs főtanácsadója a középkorú házaspár 2006-os „lekaratézásával”: nem ő az egyetlen magyar közéleti szereplő, aki a maga kezében vette a „rendteremtést”. Az egyik politikus rövidgatyában ment neki rendőröknek, a jobbikos Zagyva György Gyula a szamurájkardra és az ostorra esküszik, van, aki forgótáras pisztollyal nyomult, de akadt már a közelmúlt politikatörténetében fojtogatás és kutyagyilkolászás is. Itt az erőszakos magyar politikusok toplistája: válassza meg a tuskó-frakció vezetőjét!
Tízezres aktivistahálózatot építenek és a választásokig el akarják érni az MSZP támogatottságát – jelentette be Bajnai Gordon jobbkeze, Szigetvári Viktor egy csütörtöki, újságíróknak szervezett beszélgetésen. Szerinte az idő sürget, nyár végéig le kell zárni az ellenzéki egyeztetéseket, hogy a szavazóknak is legyen idejük megszokni a közös jelölteket.