A merénylet után közvetlenül két személyt letartóztattak, akiknél szemtanúk fegyvert találtak. A szerb B-92 rádió arról számolt be, hogy a hatóságok minden légijárat indítását megtiltották. A magyar határőrség fokozott ellenőrzést vezetett be a magyar-szerb határszakaszon a merénylet miatt.
A kormány március 13-tól 15-ig tartó három napos országos gyászt hirdetett, és javaslatot tett Natasa Micsicsnek, a köztársasági elnöki teendőket ellátó parlamenti elnöknek, hogy hirdessen ki rendkívüli állapotot. A kormány indoklása szerint a merénylet miatt veszély fenyegeti Szerbia biztonságát, alkotmányos rendjét és az állami intézmények működését, veszélybe kerültek továbbá az emberi jogok és polgári szabadságjogok.
Gyingyics ellen február 21-én már megkíséreltek egy merényletet: akkor egy kisteherautóval rohantak neki a kormányfőt szállító gépkocsinak.
Gyingyics, aki korábban Belgrád polgármesteri tisztét is ellátta, a vezéregyénisége volt annak a tömegmozgalomnak, amely 2000 októberében lemondásra készítette Szlobodan Milosevics volt jugoszláv elnököt. Reformpárti, nyugat-barát politikája miatt sokan támadták saját hazájában Gyingyicset.
Szerbiában szerda este óta rendkívüli állapot van érvényben, amelyet az alkotmánynak megfelelően a kormány javaslatára hirdetett ki a köztársasági elnök jogkörét gyakorló parlamenti elnök. A rendkívüli állapot idején a köztársasági elnök nem tehet javaslatot az új kormányfő személyére, ezért Nebojsza Csovics miniszterelnök-helyettes látja majd el a miniszterelnöki teendőket. (MTI)