Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Nem veszélyes a lakosságra a paksi erőműben történt radioaktív gázszivárgás
Utolsó frissítés:
Tetszett a cikk?
A Tolna Megyei Védelmi Bizottság nukleárisbaleset-elhárítási szakemberei nem tartják szükségesnek lakosságvédelmi intézkedések bevezetését a paksi atomerőműben történt éjszakai radioaktív gázszivárgás kapcsán. Előzőleg a szivárgás miatt felfüggesztették a Paksi Atomerőműben a 2. számú blokk reaktorának karbantartási munkálatait.
Kováts Balázs, az erőmű tájékoztató- és látogató központjának vezetője elmondta: a gáz megjelenését ellenőrző műszerek jelezték a reaktorcsarnokban, az éjszakai órákban; az anyag aktivitása reggelre jelentősen csökkent. Az eddigi vizsgálatok szerint a radioaktív gáz valószínűleg a reaktor mellé telepített tisztítórendszerből származik, és ez a rendszerben lévő, 30 darab fűtőanyagköteg valamelyikének kismértékű tömörtelenségére utal. A légnemű szennyezés elsősorban a 2. blokk jól behatárolható, szűk területére koncentrálódik. A Paksi Atomerőmű Rt. az eseményről az erre a célra kiépített csoportos SMS-küldő rendszeren tájékoztatta az erőmű 30 kilométeres körzetében található települések polgármestereit. Frankné Kovács Szilvia, a Tolna Megyei Védelmi Bizottság elnöke azt nyilatkozta: "A megnövekedett sugárszint nem érte el a hatóságilag meghatározott határértéket, így a szennyeződés sem a környezetet, sem a lakosságot nem veszélyezteti." Előzőleg Dobson Tibor ezredes, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője az MTI-nek elmondta: nem jelent semmilyen veszélyt a lakosságra a radioaktív gáz megjelenése a Paksi Atomerőműben, tehát nincs szükség katasztrófavédelmi intézkedésekre.