A bizottsági álláspontok ismertetésekor a kormánypárti képviselők azt hangsúlyozták, hogy az előterjesztés módosító indítványokkal javítható, a külügyi bizottság kisebbségi véleményét tolmácsoló fideszes Németh Zsolt pedig arról beszélt, hogy négypárti, közös megállapodással támogatható a javaslat. A módosító indítványok között szerepel Németh javaslata, amely szerint a határozat szövegébe a "békefenntartói" szó helyett a "stabilizációs" kifejezés kerül. Iváncsik ismertetése szerint a Fidesz kérésére került a javaslatba a "békefenntartói" kifejezés, illetve az, hogy a magyar kontingens a feladatát 2004. június 30-ig terjedő időszakban, de legfeljebb 6 hónapos időtartamban láthatja el.
A Fidesz és az MDF továbbra is csak nemzetközi felhatalmazás birtokában járulnak hozzá a békefenntartók kiküldéséhez. Hárs Gábor szocialista képviselő szerint ez "vagy illúzió vagy illúziókeltés". Szerinte ilyen nemzetközi felhatalmazásra sem az ENSZ-től, sem a NATO-tól, sem az Európai Unió részéről nem lehet számítani. Az SZDSZ-es Mécs Imre a joggal való visszaélésnek minősítette és "szarrágásnak" nevezte, hogy az ellenzék egy ilyen ügyben nem járul hozzá a kétharmados támogatást igénylő előterjesztés elfogadásához. Megjegyezte, hogy a humanitárius akcióban már 50 ország jelezte részvételét. (A keddi Financial Times amerikai forrásokra hivatkozó értesülése szerint ugyanakkor a NATO-n belül elvi egyezség van valamilyen békefenntartói szerep felajánlásáról, de ennek időzítése és végleges formája még nem eldöntött.)
Karsai Péter MDF-es politikus szóvá tette, hogy a 300 fős katonai kontingens kiküldésének anyagi vonzatára vonatkozó tájékoztatásban néhány napon belül 79 millió 400 ezer forint eltérés adódott. Szerinte egy ilyen durva különbség megkérdőjelezi a számok alaposságát.
Hétfőn az Országgyűlés nagy többséggel hozzájárult ahhoz, hogy az Irak újjáépítéséhez szükséges békefenntartói és humanitárius feladatokban részt vevő nemzetközi erők 2004 végéig használhassák a magyar légteret, közutakat illetve vasútvonalakat. (MTI)