Kováts elismerte, hogy személyi mulasztás történt, amely felelősségre vonással jár, de hogy a történtekért személy szerint kit terhel a felelősség, és milyen büntetésre számíthat, arra a tájékoztató központ vezetője nem kívánt válaszolni. A tájékoztató központ vezetője beszámolt arról is: az eseménnyel kapcsolatban nem teljesültek az atomerőműben történő eseményekre érvényes tájékoztatási menetrend szigorú követelményei.
A Greenpeace nemzetközi környezetvédő szervezet az erőmű vezérigazgatója, Kocsis István azonnali leváltását követeli az eseménnyel kapcsolatban. A Greenpeace szerint a gázképződés és a tájékoztatás késlekedése is bizonyítják, hogy mennyire felelőtlen terv az atomerőmű üzemidejének meghosszabbítása.
Közben a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium csütörtökön közleményben tájékoztatta az MTI-t arról, hogy a kormányfő által a Paksi Atomerőmű Rt. vezérigazgatójától, valamint az Országos Atomenergia Hivatal főigazgatójától szerdán kért tájékoztató kiértékelése alapján megállapítható, hogy a gázszivárgás valós biztonsági kockázatot nem jelentett. A GKM közleménye beszámol arról is, hogy az üzemzavar minél biztonságosabb felszámolása érdekében Csillag István gazdasági és közlekedési miniszter miniszteri biztost nevezett ki az üzemzavarral foglalkozó szakértői csapat mellé. A biztos dr. Aszódi Attila egyetemi docens, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Nukleáris Technikai Intézetének igazgatóhelyettese. (MTI)