Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Egy újságírónő fogalmazta meg azt a mobiltelefonon terjedő szöveges üzenetet, amely azt tartalmazta, hogy Pakson felrobbant az atomerőmű egyik részlege; az álhírről óvodások beszéltek, amit egy óvónő komolyan vett - közölte a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság vezetője. A hírek elterjedésére reagálva korábban a gazdasági miniszter és az erőmű is cáfolta, hogy "rendkívüli esemény" történt volna Pakson.
Az álhír egy budapesti óvodából indult, amikor az egyik óvónő a gyermekek Paksról folytatott beszélgetését hallotta, s ennek alapján felhívta családját és barátait, hogy robbanás történt az atomerőműben - mondta Papp Károly ezredes. Az üzenet a családon és a barátokon kívül egy fővárosi újságírónőhöz is eljutott, aki végül mobiltelefonon terjedő szöveges üzenetté alakította az információt. Az üzenet azt tartalmazta, hogy Pakson felrobbant az atomerőmű egyik részlege, a lakosság zárja be az ajtókat, ablakokat, háromszor fürödjenek meg és ne fogyasszanak zöldséget; a rendőrség szerint a gyorsan terjedő sms-ek "alkalmasak voltak arra, hogy széles körben pánikot keltsenek". Csillag István gazdasági miniszter az Országos Atomenergia Bizottság elnökeként még szerdán kijelentette: a paksi atomerőműben aznap semmiféle rendkívüli esemény nem történt. Csillag szerint felháborító az "a torz és cinikus gondolkodás, amely nem átall a társadalmi békét és az állampolgárok biztonságérzetét durván megzavaró manipulációhoz folyamodni". Kováts Balázs, az atomerőmű kommunikációs vezetője már korábban cáfolta, hogy az előírt határértéket, illetve a normál üzemi értéket meghaladó kibocsátás történt volna Pakson. A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság szerdán indított nyomozást közveszéllyel fenyegetés alapos gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen, mert az akkori információk szerint Fejér megye területéről indultak az sms-ek. Egy székesfehérvári ismerős is megkapta az üzenetet, felhívta a katasztrófavédelem ügyeletét és tájékoztatást kért az üzenet valóságtartalmáról, így kapott információt szerdán fél kettőkor a rendőrség az üzenetről. A nyomozás során technikai eszközök igénybevételével jutottak el az sms megfogalmazójához, és az álhírt elindító óvónőhöz. Mivel Budapestről indult a közveszéllyel fenyegetés, ezért a Budapesti Rendőr-főkapitányság veszi át a nyomozást. (MTI)