Áder szerint a kormányt, nem Magyarországot ítéli el a CDI

Utolsó frissítés:

Tetszett a cikk?

A Kereszténydemokrata Internacionálé (CDI) Lisszabonban elfogadott határozatában nem Magyarországot ítélte el, hanem a szocialisták hatalomgyakorlási módszerét - jelentette ki Áder János, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője. Mandur László, az országgyűlés szocialista alelnöke szerint érthetetlen, hogy a Fidesz, illetve Orbán Viktor pártelnök miért nem szólalt fel a parlamentben az ügyben, amikor erre minden képviselőnek lehetősége van.

A szocialisták "nem hallgatták meg a Fidesz érvelését, támadták többek között a legfőbb ügyészt, a Magyar Nemzeti Bank elnökét, más független intézmények vezetőit, törvénytelen eszközökkel büntetőeljárásokat folytattak és példátlan tisztogatást hajtottak végre a közigazgatásban", ezért csak maguknak köszönhetik az elítélő nyilatkozatot - vélte Áder, aki szerint a lisszaboni határozat jelenlegi kommentálásával a szocialisták el akarják terelni a figyelmet a Medgyessy-csomag megszorító intézkedéseiről, illetve Magyar Bálint oktatási miniszter korrupciógyanús ügyeiről. Ez a kísérlet azonban kudarcra van ítélve - jelentette ki a frakcióvezető.
Magyar Bálint 2000-ben a Liberális Internacionálé egyik ülésén úgy nyilatkozott a hivatalban lévő kormányról, hogy az szétzilálja a demokratikus ellenőrzés eszközrendszerét, az intézményes korrupció pedig nem marad el a kádári időkben tapasztaltaktól - emlékeztetett Áder, leszögezve: "ennyit arról, hogy Kovács László külügyminiszter észlelhetett-e korábban a hivatalban lévő kormánnyal szemben külföldön indított támadást".
Mandur László, az Országgyűlés MSZP-s alelnöke szerint semmilyen nemzetközi tapasztalat nem támasztja alá a Kereszténydemokrata Internacionálé lisszaboni határozatában foglaltakat, s a parlament által elfogadott ombudsmani jelentésekben sem szerepeltek olyan megállapítások, mint a Fidesz által előterjesztett nyilatkozatban. Mandur úgy vélte, a nyilatkozatért azok a felelősek, akik kierőltették, hogy ilyen állásfoglalás szülessen. "Nem teheti meg egyetlen felelős párt sem, hogy a saját hátrányos helyzetét a nemzet rosszhírbe hozásával próbálja kompenzálni" – szögezte le a politikus, aki reméli, hogy a Kereszténydemokrata Internacionálé elfogadja a kormány felajánlását és képviselői útján tájékozódik az emberi jogok helyzetéről Magyarországon. (MTI)