Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Sajtóinformációk szerint titkosszolgák vették őrizetbe a volt UCK-vezért Magyarországon
Utolsó frissítés:
Tetszett a cikk?
Szerbiai sajtóinformációk szerint a magyar hatóságok hétfőn őrizetbe vették, majd néhány órával később szabadon engedték Hasim Thaqi koszovói albán politikust, a Koszovói Demokrata Párt (PDK) elnökét, a Koszovói Felszabadítási Hadsereg (UCK) volt vezetőjét. A határőrség szóvivője cáfolta a hírt. A Beta hírügynökség szerint a politikust valamelyik titkosszolgálat is előállíthatta.
A pristinai és a belgrádi tömegtájékoztatás hétfő este jelentette, hogy Thaqit, a Koszovói Demokrata Párt (PDK) elnökét még a milosevicsi korszakban kiadott belgrádi körözés alapján vették őrizetbe a Ferihegyi repülőtéren, majd néhány órára rá – a koszovói ENSZ-igazgatás (UNMIK), a francia külügyminisztérium és Brüsszel közbenjárására - szabadon engedték. A pristinai tömegtájékoztatás szerint a történtekről a PDK azonnal értesítette a NATO-tagországok vezetőit és Javier Solanát, az Európai Unió kül- és biztonságpolitikai főképviselőjét. Michael Steiner, az UNMIK vezetője közölte, hogy a magyar hatóságok "legfelsőbb szintű együttműködés révén" engedték szabadon Thaqit. Simon Haselock UNMIK-szóvivő szerint Steiner hétfő délután kapcsolatban lépett Kovács László magyar külügyminiszterrel, s ezután az albán politikust hagyták továbbrepülni Franciaországba. Pristinai albán források szerint Thaqi szabadulása végett Steineren kívül a francia külügyminisztérium is kapcsolatba lépett a magyar hatóságokkal, s a tárgyalásokba Javier Solana is bekapcsolódott. Jakup Krasniqi, a PDK titkára közölte a pristinai állami televízióval, hogy Thaqi elfogása "veszélyes fenyegetést jelentett volna a térség békéjére és biztonságára". Orodán Sándor, a magyar határőrség szóvivője a Beta hírügynökséggel közölte, hogy hétfőn a határőrség "nem fogott el s nem is állított elő Hasim Thaqi nevű személyt". A hírügynökség ugyanakkor megjegyzi, hogy Magyarországon "öt titkosszolgálat működik, amely előállíthatta a politikust". (MTI)