A tartály belsejéről készült három kamerás vizsgálat eredményei szerint kihullott uránpasztillák előfordulnak, de nem jellemzőek; a tartály alsó keresztlemezén cirkónium-törmeléket észleltek, ez azonban csak akkor jelentene veszélyt, ha a hűtési viszonyok nem lennének megfelelőek. Az 5-10 centiméter vastag törmelék eltávolítása víz alatti porszívózással történik majd, és hasonlóan a fűtőelem-darabokhoz, a törmeléket hermetikus kapszulákba zárják. Az erőműnek vannak hermetikus tokjai, amelyek azonban nem alkalmasak erre a műveletre, ezért vállalkozók fogják szigorú hatósági engedélyeztetés alapján legyártani a tokokat.
Egy-két héten belül a tartály közepén is leengedik a csőkamerát, amellyel eddig csak a tartályfal közeli állapotokat rögzítették. Újabb neutron fluxusmérő beszerzése is folyamatban van, hogy a meglévő két műszert egy harmadikkal is kiegészíthessék.
A június 10-16. között elvégzett, a Paksi Atomerőmű Rt. által megrendelt reprezentatív közvélemény-kutatás eredménye szerint az áprilisi üzemzavar miatt a magyar állampolgárok bizalma jelentősen csökkent az erőmű biztonsági előírásai és azok betartatása iránt. "Ennek ellenére az erőmű társadalmi elfogadottsága nem változott, a megkérdezettek 73 százaléka igennel válaszolt a tovább működtetésére" - mondta a vezérigazgató. (MTI)