Kulcsár hozzájárult kiadatásához; az IM elküldte a kiadatási kérelmet

Utolsó frissítés:

Tetszett a cikk?

Beleegyezett a kiadatásba a Bécsben fogva tartott Kulcsár Attila. A milliárdos sikkasztással gyanúsított bróker egy napilap tudósítójának cáfolta, hogy a rendőrök "tőrbe csalták volna". Az Igazságügyi Minisztérium csütörtökön megküldte az osztrák igazságügyi tárcának Kulcsár Attila kiadatási kérelmét.

A jelenleg Bécsben fogva tartott Kulcsár Attilához ment "beszélőre" a Népszabadság bécsi tudósítója. Beszélgetésük során Kulcsár kitalációnak minősítette, hogy bármiféle konzuli kapcsolatai lettek volna. Cáfolta, hogy a rendőrök Bécsben "tőrbe csalták volna", s azt is, hogy megfordult a fejében Thaiföld, mint úti cél.
A napilapnak elmondta, nem akart kibújni a kihallgatás alól, arra pedig nem számított, hogy a megjelenés elmulasztása rögtön letartóztatáshoz vezet. A K and H Equities brókercég milliárdos sikkasztással gyanúsított egykori brókere nem válaszolt arra a kérdésre, vajon milyen szerepe volt a történtekben Rejtő E. Tibornak, a K and H Bank azóta lemondott vezérigazgatójának. Korábban Kulcsár Attila egy internetes lapnak úgy nyilatkozott, hogy a bank vezetése tudott a sikkasztásokról.
Az Origo internetes lap információi szerint Kulcsár Attila szerdán Bécsben találkozott Friderikusz Sándorral. A lap szerint az MTV műsorvezetőjének a volt bróker azt állította, hogy nála kevesebb, mint egy milliárd forint maradt, de a többi pénz sorsáról csak a rendőrséget tájékoztatja majd.
Az Igazságügyi Minisztérium csütörtökön megküldte az osztrák igazságügyi tárcának Kulcsár Attila kiadatási kérelmét. Amennyiben a volt bróker beleegyezik az egyszerűsített eljárásba, akkor elfogásától számított 40 napon belül megtörténik a kiadatás.
Kulcsár Attila egy hete van kiadatási őrizetben Bécsben. Az osztrák rendőrség azt követően tartóztatta le, hogy nem jelent meg a magyar rendőrség idézésére és az ügyészség kiadta ellene a nemzetközi elfogatóparancsot. A K and H Equities brókercég egykori befektetési tanácsadóját azzal gyanúsítják, hogy a bank és a brókercég szabályait megsértve kezelte a befektetők pénzét, a számlákról valótlan tartalmú értesítéseket küldött az ügyfeleknek, miközben pénzüket pilóta játékhoz hasonló módon forgatta. A rendőrség szerint ezzel mintegy 12 milliárd forint kárt okozott.