Medgyessy szerint a PSZÁF is felelős a brókerbotrányban

Utolsó frissítés:

Tetszett a cikk?

A miniszterelnök és a kormányszóvivő a Kereskedelmi és Hitelbank, valamint a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) felelősségét emlegeti a Kulcsár-ügyben. A kormányfő a közszolgálati televízióban, a szóvivő pedig a kormányülés után vetette fel, hogy a szervezet, illetve annak vezetője már jóval korábban megakadályozhatta volna a K and H-nál zajló folymatokat.

A K and H Bank óriási felelőtlenséget követett el a Kulcsár-ügyben, és a PSZÁF-nek is rá kellett volna bukkannia arra, hogy valami nincs rendjén - jelentette ki Medgyessy Péter miniszterelnök szerdán a Magyar Televízió az Este című műsorában. Előzőleg a kabinet tegnapi ülése után Gál J. Zoltán kormányszóvivő utalt ugyanerre, amikor azt mondta: a kormány úgy tudja, volt olyan megfelelő hatáskörrel és függetlenséggel rendelkező állami szervezet, amelynek elnöke már egy éve megakadályozhatta volna a K and H-nál kialakult ügyeket. A kormányszóvivő hozzátette, ha a kormány ezen információi bebizonyosodnak, az illető vezetőt felelősségre vonják.
Medgyessy Péter a köztelevízióban azt mondta: "A kormány biztosítja a nyomozás feltételeit. Meg kell találni a felelősöket, hiszen bűncselekmény, sikkasztás történt, és semmilyen ok nincs távol tartani a hatóságokat a nyomozástól". Mivel Kulcsár Attila évek óta folytatta brókeri tevékenységét, felvetődik a kérdés, mi a magyarázat arra, hogy a K and H Bank ellenőrzésén nem akadt fenn Kulcsár Attila - tette hozzá a kormányfő, aki azt is elmondta: már kapott egy jelentést a titkosszolgálatokat felügyelő államtitkártól a PSZÁF-elnök megveretési ügyében, és ez a dokumentum egyelőre "variációkat" tartalmaz; szerinte "több csoport érdekeit" is érintheti az ügy.
Medgyessy kitért Kulcsár Attila Miniszterelnöki Hivatal-beli belépőjének ügyére is, kijelentette, nem érti, miként lehetett olyan belépője, amelyet a Miniszterelnöki Hivatal bocsátott ki. Kitért arra, hogy az elmúlt időszakban "túlságosan lezserül" történt a belépők kiadása, ezért "át kell nézni" a listát. Magyarországon is olyan beléptetési rendszert kellene bevezetni, hogy csak az mehessen be a Parlamentbe, vagy a kancelláriára, akinek aznap dolga van ott - mondta. (MTI)