Az eredeti megállapodás szerint az állam 12 év alatt szerzett volna kizárólagos tulajdonjogot a társaságban. Az üzemeltetést az Aréna Rt., a Bouygues 100 százalékos tulajdonában lévő, kifejezetten e célra alapított leányvállalata végzi 20 éven keresztül. A projektszerződés szerint a francia cég kivitelezői, tulajdonosi és üzemeltetői szerepet is kapott. A Rendezvénycsarnok Rt. az általános tulajdonosi jogokat meghaladó, az üzemeltetés gazdaságosságát, szakszerűségét, gondosságát, eredményességét érintő ellenőrzési joggal rendelkezik.
"Annak érdekében, hogy e szerződéses és a magyar polgári jog szerint gyakorolható jogosítványok érvényesítése valóban ésszerű és átlátható módon valósuljon meg, tavaly októberben tárgyalások indultak a Rendezvénycsarnok Rt. kizárólagos állami tulajdonlása ügyében" - áll a közleményben. A GyISM és a Bouygues az elmúlt héten megváltoztatták a Budapest Sportaréna kivitelezésére vonatkozó alapszerződést, illetve ezzel egy időben megszületett a francia társaság birtokolta részvények eladásával kapcsolatos szerződés is.
"Az alkalmazott megoldás nem igényelt többlet ráfordítást az állam részéről. Immár egy olyan tiszta tulajdonosi-bérlői viszony alakult ki, amelyben az állami érdekek képviselete biztosított" - áll a közleményben. (MTI)