Az MTI-elnök közlése szerint az esetnek szemtanúja volt több, a helyszínt biztosító rendőr is. Egyikük, holott látta az esetet, annak ellenére sem avatkozott közbe, hogy a sértett erre kérte, majd a helyszínről eltávozott.
A fotós a történtekről elmondta: az izraeli zászló elégetése után körülbelül tíz perccel érhetett a helyszínre, ahol kollégáihoz hasonlóan fényképezni kezdett. "Ekkor egy férfi támadott meg, a kameránál fogva rángatni kezdett, a sálamat húzta, majd a fényképezőgép vakuját letörte, közben artikulálatlanul kiabált velem, azt is mondta: te is zsidó vagy, takarodj innen".
"Az esettől néhány méterre, a Tilos Rádió falánál három-négy rendőr állt, de nem jöttek segítségemre. Egyikük után hiába kiabáltam, hogy segítség, nézze, mi történt velem, ő hátra sem fordult, sietve távozott" - mondta. A rendőrnek hallania kellett segélykiáltását, mert később, amikor ugyanaz a rendőr visszatért a helyszínre, más fotósoktól érdeklődött: tudják-e, mi történt végül kollégájukkal?
Gergényi Péter a sajtótájékoztatón azt mondta: a rendőrök "ha látták volna, minden bizonnyal a segítségére sietnek, de elképzelheti, ha száz, vagy kétszáz, vagy háromszáz, vagy ötszáz ember pfujol és kiabál, hogy akkor ott abban a tömegben semmit sem lehet hallani". "A rendőrség nem észlelt semmilyen rendbontást, sem szabálysértést, sem bűncselekményt, így közte ezt sem. Amennyiben rendőr észlelte volna ezt vagy a másik eseményt, természetesen intézkedett volna, hiszen az a kötelessége" - mondta egy később, a zászlóégetők elfogásáról tartott sajtótájékoztatón Tóth Gábor ezrdes. (MTI)