B. Miklós 40 éves budapesti lakos meghallgatása során elismerte, hogy "több társával együtt arra készültek, hogy a demonstráció során egy Tilos Rádió feliratú pólót meg fognak gyújtani és elégetnek, ezért oda benzint is vittek magukkal." A pólóégetés után egy számára ismeretlen férfi csatlakozott hozzájuk, aki egy izraeli zászlót hozott, amelynek elégetésében mindketten részt vettek. B. Miklós elismerte a bűncselekmény elkövetését, és a rendelkezésre álló fotók alapján felismerte a másik férfit.
A másik férfi, M. Giorgo Richard 27 éves magyar állampolgár lakásán tartott "házkutatás alkalmával több szélsőjobboldali témájú könyvet, videókazettát és egyéb tárgyat találtunk" - közölte Tóth ezredes. Annak vizsgálata, hogy ezekkel a tárgyakkal követett-e el bűncselekményt M. Giorgo Richard, a további eljárás feladata lesz - tette hozzá.
A két férfi nem követett el bűncselekményt korábban; a rendőrség a további eljárás során tanúkat kutat fel, akik meg tudják erősíteni a történteket. A büntetőeljárást a két férfi őrizetbe vétele mellett folytatja a BRFK vizsgálati főosztálya.
Medgyessy Péter miniszterelnök kedden közleményben ítélte el a Tilos Rádió elleni tüntetésen történt zászlóégetést; a vasárnapi demonstráción megítélése szerint "a gyűlölet olyan szélsőséges megnyilvánulásának lehettünk tanúi, amelyre alig akadt példa a Magyar Köztársaság történetében". "Kosztolányi óta tudjuk: a zászló nem csak bot és vászon. A nemzeti lobogó érték, ami összeköt, amely mindenki számára a közösséghez tartozás nagyszerű érzését adja". Aki egy másik nemzet lobogójával, nemzeti jelképével így bánik, az mindezt tagadja, és saját közössége, saját nemzete értékeit sem becsülheti - vélekedik a kormányfő. Medgyessy szerint nincs demokrácia, nincs modern köztársaság akkor, ha bárki kirekesztésre hívhat, ha bárki bírósági tárgyalóteremben valakinek a származása felől kérdezhet, ha a véleménynyilvánítás szabadságával visszaélve bárki egy nemzet lobogóját elégetheti. "A köztársaság valamennyi, a demokrácia eszméjében hívő polgárának kötelessége, hogy a közös, demokratikus Magyarország jó híre és értékei védelmében emelje fel szavát az ilyen szélsőséges megnyilvánulásokkal szemben" - áll a kormányfő közleményében. Medgyessy Péter szerint a Magyar Köztársaság kormánya együtt érez a köztársaság valamennyi jóérzésű polgárával, akiket e szélsőséges gyűlölet-tett megsértett. "Egyetlen, közös Magyarország van. (...) a köztársaság valamennyi polgárának közös a múltja és közös a jövője" - szögezi le a közlemény. (MTI)