Kiengedték az előzetesből a palesztin fogorvost

Utolsó frissítés:

Tetszett a cikk?

A Fővárosi Főügyészség kedden megszüntette az előzetes letartóztatását annak a palesztin fogorvosnak, akit még Móse Kacav izraeli elnök áprilisi látogatása idején vettek őrizetbe, és akit a rendőrség terrorfenyegetés előkészületével gyanúsított meg.

A nyomozás során beszerzett bizonyítékok nem erősítették tovább a gyanúsítást, és ezért az ő további fogva tartása már nem indokolt – mondta Dobos Gabriella, az ügyészség szóvivője az MTI-nek.



Garamvölgyi László ezredes, az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) szóvivője azt mondta: a gyanúsított védője indítványozta a szabad lábra helyezést, amelyet a rendőrség a szabályoknak megfelelően továbbított az ügyészségre.



"Az, hogy az ügyészség helyt adott az indítványnak, nem jelenti azt, hogy ne folytatódna a büntetőeljárás a férfival szemben. A büntetőeljárás tovább folyik, csak a gyanúsított szabadlábon védekezhet" - tette hozzá. Közölte: nem a rendőrség gondolta meg magát az előzetes letartóztatás szükségességét illetően.



Juhász Péter, a gyanúsított egyik ügyvédje kedden késő délután még azt közölte: sem telefonon, sem faxon nem kapott értesítést védence szabadlábra helyezésről. Az ügyészség döntése "egyezik a mi újabb kérelmünkkel, kezdeményeztük a szabadlábra helyezést". Ezt erre vagy a jövő hétre vártuk, elképzelhető, hogy ebben az esetben az ügyészség helyt adott ennek az indítványnak és ez alapján került szabadlábra védencem - mondta.



Juhász emlékeztetett rá: amennyiben egyetért az indítvánnyal, a bíróság és az ügyészség egyaránt megszüntetheti a gyanúsított előzetes letartóztatását.



A palesztin származású, évek óta Magyarországon élő, 42 éves fogorvost április 13-án, néhány órával Móse Kacav izraeli elnök Budapestre érkezése előtt vették őrizetbe. A rendőrség gyanúja szerint a fogorvos, aki a fővárosi Bartók Béla úti iszlám közösség imámja, tavaly novemberben egy ismerősétől ajánlatot kért robbanóanyag beszerzésére, egy másiktól pedig azt kérte, hogy egy budapesti zsidó múzeumot robbantson fel.



A gyanúsított kapcsolatban állt azzal a szír férfival, aki a robbanóanyagot szállította a budapesti Nagy Fal kínai étteremnél 1997-ben történt, két halálos áldozatot követelt robbantáshoz – erősítette meg a kiszivárgott sajtóinformációkat korában a rendőrség.