Közölte azt is, nem zárható ki, hogy más egészségügyi témában kezdeményeznek referendumot, ha a mostani voksolással nem érik el céljukat. "Sokáig dolgozott ezen a Munkáspárt, mi voltunk ennek a kezdeményezésnek a fő motorjai" - mondta.
Örülnek, hogy az első jelzések szerint a választók "nagy számban reagáltak a népszavazási kezdeményezésre", hozzátéve, a referendum "megmutatta azt is, hogy a Munkáspárt erős az utcán".
"Az elmúlt hetekben a kormánypártok, a kormány és személyesen az egészségügyi miniszter és a miniszterelnök igen tisztességtelen, lejárató hazugságkampányt folytatott a népszavazás intézménye ellen és a kórháztémában adható igen válasz ellen" - mondta a politikus.
A Munkáspárt elnöke az MTI kérdésére nem nyilatkozott egyértelműen arról, kezdeményeznek-e az egészségügyi privatizációval kapcsolatban újabb népszavazást az e hétvégi referendum sikertelensége esetén. "Mi alkotmánytisztelő párt vagyunk és ugyanabban a kérdésben rövid időn belül nem lehet újabb népszavazást tartani, de a magyar kórházak sorsáért még nagyon sok területen lehet folytatni a harcot" - mondta. Példaként említette a "beszállítási szabályokat és törvényeket", amelyek "már így is lehetővé teszik a multinacionális cégeknek, hogy a kórházakat lerabolják és a társadalombiztosítási pénzeket a tudtunk nélkül kivigyék az országból.