Fegyelmi vizsgálatot indított a János kórház januárban távozó főigazgatója
ellen, s egyúttal a több száz millió forintos intézményi adósság rendezésére tett javaslatot a közgyűlésnek csütörtöki ülésén a Fővárosi Közgyűlés egészségügyi bizottsága.
A kórházba még a nyáron kirendelt csődbiztos jelentése szerint több kérdésben is elmarasztalható hibás döntése miatt a távozó vezető - mondta Havas Szonja (MSZP) alelnök. Nagy Péter Pál közös megegyezéssel távozásáról a múlt hónap közepén döntött az egészségügyi bizottság. A csődbiztos jelentése egyebek között tartalmazza, hogy tavaly mintegy 100 dolgozóval nőtt a kórház létszáma. A testület 300 millió forintot javasol 95 dolgozó leépítéséhez.
Támogatta a bizottság kormánypárti többsége, hogy a közgyűlés jövő héten döntsön a Schöpf-Merei Kórház közhasznú társasággá átalakításáról. A bizottság még áprilisban kezdeményezte a Schöpf-Merei, a visegrádi és a budai gyermekkórház kht.-vá történő átalakítását.
Ikvai Szabó Imre (SZDSZ) elnök rámutatott, hogy ez a javaslat az úgynevezett Mikola-féle kórháztörvénnyel teljes összhangban van. Meglepőnek tartotta, hogy az ellenzékiek annak ellenére nem támogatták a javaslatot, hogy Orbán Viktor, a Fidesz elnöke egy televíziós nyilatkozatban egyetértett a kórházak kht.-vá történő átalakításával.
Nem tudott döntést hozni a bizottság arról a városvezetői javaslatról, hogy jövőre egy kht. létrehozásával központosítsák a különböző kórházi beszerzéseket, szolgáltatásokat. Az ellenzékiek a javaslat megalapozottságát, gazdaságosságát vitatva nem vettek részt a szavazásban, s így a testület határozatképtelenné vált. Ikvai Szabó Imre közölte: a közgyűlés várhatóan a jövő héten zöld utat biztosít e javaslatnak. Hozzátette, hogy például Bécsben is ilyen kht. intézi a közkórházak beszerzéseit. A szakmai háttéranyag évente kétmilliárd forintos megtakarítást jelez ennek az átalakításnak az eredményeként.