Ficzere Lajos a köztelevízió késő esti műsorában elmondta, hogy a kérdéses szavazókörök nagy részében, eddig 1080-ban végezték el az ellenőrzést, és ebből 200 esetben csupán 1-2 szavazateltéréssel módosították az eredményt. Az elnök arról is beszélt, hogy az újraszámolás költsége körülbelül százmillió forint, és szerdán, a munka elvégzése után dől el az, hogy honnan kerül elő ez a pénz.
Rytkó Emília, az Országos Választási iroda vezetője az Országos Választási Bizottság szombati ülésén elmondta: az előzetes adatok alapján a kettős állampolgárságra vonatkozó kérdésnél az igenek száma 124-gyel nőtt, a nem szavazatok 151-vel csökkentek, míg a kórházprivatizációról szóló kérdésnél az igenek száma 82-vel csökkent, a nemek száma, pedig 62-vel nőtt.
Szerdáig minden érintett szavazókör elvégzi a Legfelsőbb Bíróság végzésében meghatározott feladatot, az OVB pedig ezután tudja megállapítani újból az eredményt.
A területi választási bizottságok közül hat megye - Zala, Somogy, Hajdú- Bihar, Heves, Békés, Fejér és Jász-Nagykun-Szolnok - küldte el a szavazóköri végleges jegyzőkönyveket az OVI-nak. A 256 dokumentumból kiderül, hogy öt szavazókör kivételével mindenhol a szavazatok újraszámolásával állapították meg az új eredményt.
Öt esetben azt rögzítették, hogy az urnában szereplő adatlapot összevetették a jegyzőkönyvvel és nem találtak eltérést, illetve hogy "egyebekben pedig eleve is többször számoltak".
Gaudi-Nagy Tamás, a Magyarok Világszövetségének OVB-be delegált tagja ugyanakkor kifogásolta, hogy nem minden szavazókörben végzik el az újraszámolást, ezért azt javasolta, hogy a testület adjon ki állásfoglalást és közleményt, valamint kérje fel az OVI-t, a helyi választási irodák útján gondoskodjon arról, hogy számlálják újra a szavazatokat.
A OVB többi tagja egyik javaslatot sem támogatta, és többen kifejtették, hogy a Legfelsőbb Bíróság végzésében nem szerepel, hogy kizárólag a szavazatok újraszámolásával lehet megállapítani az új eredményt. Több tag, köztük Ficzere Lajos elnök azt hangsúlyozta: a szavazatszámláló bizottságok szuverén testületek, ők határoznak, abban, hogyan végzik el a rájuk szabott feladatot.