A cég jövőjét alapvetően befolyásolta a hétfői megbeszélés eredménye, amelyen a tulajdonosi kör és a beszállítók mellett jelen voltak a békéscsabai és a Békés megyei közgyűlés képviselői, illetve országgyűlési képviselők is - jelentette ki Varga Tibor.
A baromfi-feldolgozó vezetője elmondta: a beszállítókkal folytatott tárgyalás eredményeként öt-tíz százalékos átvételiár-csökkentést határoztak meg, amit az érintettek kétharmada elfogadott, egyharmada pedig egy hét gondolkodási időt kért.
Varga Tibor szerint amennyiben pozitív lesz valamennyi beszállító válasza, akkor egy akadály elhárul a folyamatos működés elől, és már februártól a most megállapított átvételi árakat alkalmazzák. Az alapanyagár-csökkentés mellett szükséges a létszám- és gazdálkodás racionalizálás is.
Az igazgató elmondta, hogy a korábban bejelentett csoportos létszámleépítést még nem hajtotta végre a cég, amely jelenleg mintegy 900 főt foglalkoztat. Varga Tibor nehezményezte, hogy az augusztus végén a térség foglalkoztatási feszültségeinek kezelésére elfogadott kormányhatározat hatása nem érezhető.
A békéscsabai baromfi-feldolgozó jelenlegi működésével kapcsolatban Varga Tibor elmondta: naponta 50 ezer csirkét vágnak az üzemben, de 2005 hetedik hetétől kezdődően két hétig felújítási és karbantartási munkák miatt szüneteltetik a vágást. Amennyiben a
költségcsökkentésre irányuló lépések eredményre vezetnek folytatják a munkát, ellenkező esetben viszont tartósan leállhat a csirkevágás és -feldolgozás Békéscsabán.
A cég vezetője hozzáfűzte, tartós leállás esetén a dolgozók egy részének képesek munkát biztosítani a Carnex-csoport két másik Békés megyei üzemében, de a többi munkavállalónak kénytelenek lennének felmondani. Baji Lajos, Békéscsaba gazdasági ügyekért felelős alpolgármestere elmondta, az önkormányzat csak abban lehet partner, hogy a termelés és a gyár megmaradjon.