Hozzátette: ez attól függ, hogy országosan ismert politikus lesz-e a főpolgármester-jelöltjük vagy "kívülről érkezett civil", utóbbi esetben ugyanis a kampány során be kell őt mutatni, "fel kell őt építeni" - írja a Népszabadság. A Fidesz 2005-ben is folytatja a kemény menetelést, komoly alapozó munkát végez, "készülünk arra, hogy 2006-ban átvegyük a várost" - jelentette ki Tirts Tamás budapesti ügyvezető alelnök.
Egyetértettek abban, hogy a negyedik mandátumát töltő Demszky Gábor főpolgármester és a várost irányító MSZP-SZDSZ-koalíció "belefáradt és belefásult" a vezetés feladatába. Kupper András külön felhívta a figyelmet arra, hogy Demszky népszerűsége példátlanul csökkent, miután a tavalyi év volt a második esztendő, amikor a budapestieknek az országos átlagon felüli megszigorításokat kellett elviselniük.
A fővárosi frakció sikeresnek tartja az elmúlt éves tevékenységét - írja a lap. Ebben az esztendőben a budapesti közműdíjemelések által leginkább érintett lakótelepi lakók helyzetén javítanának. Az ellenzéki képviselőcsoport ezenkívül változást tart szükségesnek a fővárosi kulturális támogatások elosztásában.
Elhangzott: a várost vezető MSZP-SZDSZ-koalíció szerint 2005 a "látványpolitizálás éve" lesz, a Fidesz pedig elutasít minden hasonló politizálást. Lufinak, blöffnek tartják a szabad demokraták elképzelését, amely szerint nyolc külső pesti kerületet leválasztva alakítanák ki az egységes Kis-Budapestet. Kupper elmondta: olyan közigazgatási reformot tartanak szükségesnek, amely az agglomerációval is foglalkozik.