Feleslegesen pesszimisták a magyarok egy német lap szerint

Utolsó frissítés:

Szerző:

szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Tizenöt évvel a rendszerváltás után senki sem kívánja vissza a kommunizmust, ám a mindennapok sok embert próbatétel elé állítanak Magyarországon – írja hétfői cikkében a Der Tagesspiegel című berlini napilap.

A lap szerint a társadalom a politikához hasonlóan megosztott: az Orbán Viktor volt kormányfő vezette ellenzéki jobboldali konzervatív párt, a Fidesz és az MSZP-ből és az SZDSZ-ből álló kormánykoalíció engesztelhetetlenül áll egymással szemben.

Gyurcsány Ferenc miniszterelnökről a lap tudósítója azt írta, hogy ő a szocialisták új reménysugara, "sikeres, karizmatikus üzletember, akivel kapcsolatban azonban áttekinthetetlen ügyleteket emlegetnek".

Gyurcsány Ferenc örülhet annak, hogy csak 2006-ban lesznek ismét választások, mert a szocialisták munkájával a lakosság széles rétegei elégedetlenek, a szocialisták júniusban az európai parlamenti választásokat magasan elvesztették. Bár Magyarországon emelkedtek a jövedelmek, a megélhetési költségek egyre inkább a nyugat-európai szinthez közelítenek - olvasható a beszámolóban.

Az ARD televíziós állomás magyarországi tudósítója a lapnak úgy nyilatkozott: az embereknek nincs olyan érzésük, hogy jobban menne soruk, s "ehhez járul még a hagyományos pesszimizmus, amely egyszerűen a magyar karakterhez tartozik" - olvasható a beszámolóban.

A Der Tagesspiegel szerint azonban nem lenne szabad a hangulatnak ilyen borúsnak lennie, ha a gazdasági tényeket vesszük alapul.