Arra kérnek mindenkit, hogy amennyiben ismernek "köztünk élő kommunista bűnözőket", levélben juttassák el a szervezethez az információt - mondta Molnár Tamás. A Jobbik bizalmasan kezeli a bejelentéseket, és a jogászokból, történészekből, politológusokból álló munkacsoportja megvizsgálja a lehetséges bűncselekményekről szóló információkat. Ha pedig valósnak bizonyulnak a bejelentések, akkor azokat "mind a hazai, mind a nemzetközi politikai és jogi intézmények elé" kívánják vinni, nyilvánosságra kívánják hozni.
"Nem mondanék direkt kommunista üldözést (...), mi kizárólag azokra az emberekre gondolunk, akiknek a kezéhez vér tapad, vagy felbujtói voltak gyilkosságoknak, politikai megtorlásoknak" - tette hozzá. Felidézte: korábban a Simon Wiesenthal Központ indított nácivadász akciót a még élő háborús bűnösök felkutatására. Akkor a Jobbik ezt a kezdeményezést megtámadta, mert "zsákutcának tartottuk, hogy fejpénzt fizetnek embereknek információkért", másrészt mert aggályosnak tartották, hogy magyarországi állampolgárok személyi adatait külföldre juttassák.
Az MTI felvetésére, hogy az adatkezelést csak törvényi felhatalmazás vagy az érintett beleegyezése alapján lehet végezni, Molnár Tamás kijelentette: "meg fogjuk találni a módját annak, hogy ez törvényes és jogszerű legyen". A politikus szerint "közös a politikai garnitúra felelőssége, hogy 15 év alatt nem tárta fel a múltat", így történhetett meg, hogy még mindig "köztünk élnek a múlt bűnösei". Elmondta: a második világháború után Magyarországról 1,2 millió embert deportáltak lágerekbe.
"Kommunista-vadászatot" indít a Jobbik
Utolsó frissítés:
"Első esély" elnevezéssel indít akciót a Jobbik Magyarországért Mozgalom "a még élő kommunista bűnözők" felkutatásáért - jelentette be Molnár Tamás, a szervezet alelnöke csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján. Azt is elismerte: a "nácivadászatot" korábban ellenezték.