A Fidesz elnöke elmondta: "döntés született a Fidesz-Magyar Polgári Szövetségben, hogy egy alternatív szavazatösszesítési rendszert, számítógépes rendszert mi is fel fogunk állítani, hogy ne csak egyetlen állami csatornán keresztül lehessen összesíteni az eredményeket, hanem erre a törvények adta kereteken belül alkotmányosan mi is képesek legyünk."
A pártelnök leszögezte: a Fidesz azzal is készül a választásokra, hogy a választókat biztosítja afelől, nem engedi, hogy bármilyen visszaélés történjen.
"Erre a törvény lehetőséget ad, ennek a technikai feltételeit kell megalkotni, ez egy informatikai rendszer felépítését jelenti, amelyen dolgozunk" - mondta, és hozzátette: ennek ellenére a szavazatszámláló helyiségekben kell oda hatni, hogy "ne történjen meg olyan, ami meg szokott történni. (...) Ott kell odafigyelni, hogy mit csinálnak a többiek a tollukkal."
Fordulat a pártok támogatottságában
A Marketing Centrum népszavazási kampány időszakában készített felmérése 12 százalékos Fidesz vezetést jelzett a jogosultak körében. Ez az előny február elejére 1 százalékra olvadt. Ráadásul egy kissé csökkent a Fidesz támogatók szavazási eltökéltsége, és mindez azt eredményezte, hogy a „most vasárnapi” parlamenti választás győztese - 2003 óta először - a kormányoldal lenne.
Az elmúlt hónapok adatait nézve meglehetősen képlékenynek bizonyult az MSZP támogatottsága. November végén – a népszavazás kampányidőszakában, de még a tévéviták előtt – a tavaly nyári hónapokra jellemző főlénnyel vezetett a Fidesz az MSZP előtt.
Ugyanakkor az eredménytelen népszavazást követően az MSZP ismét magára talált, és a november végén regisztrált 25 százalékról február elejére 34 százalékra növelte a választásra jogosultak körében híveinek táborát. (A Marketing Centrum legutóbbi felmérése január 28. és február 1. között készült.)