A választási harc központi témája lehet a K&H-ügy

Utolsó frissítés:

Szerző:

szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Kulcsár Attila kihallgatását követően újabb gyanúsítottjai lehetnek a brókerbotránynak - írja a csütörtöki Népszabadság. Kormánypárti politikusok szerint nem kizárt, hogy az ügyészség a vádemelést a parlamenti választásokra időzíti.

A Fővárosi Főügyészség kiemelt ügyek osztályán január végén újraindult kihallgatássorozaton Kulcsár Attilát az eddig összegyűlt írásos bizonyítékokkal szembesítik. Ezután dőlhet el, hogy a korábban kihallgatott kétszázötven tanúból lesz-e még valaki gyanúsított. Miután Kulcsár azt állítja, hogy a kuncsaftok egy része tudott a gyanús üzletekről, sőt olyanok is vannak köztük, akik kifejezetten ösztönözték őt a törvénytelen tranzakciók végrehajtására, az ügyészség minden bizonynyal további gyanúsítottakat is megnevez majd - írja csütörtöki számában a Népszabadság.

A brókerügy kapcsán felröppent nevek között ott van Medgyessy Péter, Draskovics Tibor, Kiss Péter, Lamperth Mónika és férje, Baja Ferenc, Kovács László, László Csaba az egyik, Áder János, Rogán Antal, Kövér László a másik oldalon, és a lista korántsem teljes. A nevek szinte minden esetben ellenőrizhetetlen kiszivárogtatás útján kerültek be a köztudatba.

Valószínűleg a jövő év elejére fejeződik be a K&H Equities ügyében folytatott nyomozás, és az ügyészség még a parlamenti választások előtt vádindítványt nyújt be a bírósághoz Kulcsár és társai ellen - vélik az eddigi ügyészségi tapasztalatokra hivatkozva kormánypárti politikusok.

A Népszabadság szerint addig az exbróker "a kormányfőtől az MSZP székházának portásáig" mindenkit besározhat, bár a nyomozóhatóság - Kulcsár kiszivárogtatott vallomásain kívül - egyelőre egyetlen kézzelfogható bizonyítékkal sem állt még elő. A hazai közélet egyik legnagyobb botrányává terebélyesedett történet így a választási csatározások központi kérdésévé válhat. A brókerügy - vélik kormányzati források - nemcsak bűncselekményként, hanem kommunikációs szempontból is páratlan eset: mindeddig nem volt példa ugyanis arra, hogy egy gyanúsított vallomását egy napilap folytatásokban közölte volna.