A kormányfő a többszintű felsőoktatási képzés mellett

Utolsó frissítés:

Szerző:

szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A felsőoktatás átalakítása, a többszintű felsőoktatási képzés szükségessége és a pályakezdő diplomások elhelyezkedési nehézségei álltak Gyurcsány Ferenc győri diákfórumának középpontjában.

A miniszterelnök. a győri Széchenyi István Egyetemen tartott hallgatói előtt rámutatott: fontos, hogy a felsőoktatásban egy nagyon magas szintű, a növekvő szakemberigényt kielégítő tömegképzés és erre épülő emelt szintű tudományos képzés valósuljon meg, és a fiatalok versenyképesebb tudás birtokába jussanak.

“A felsőoktatás megérett az átalakításra" – hangoztatta a miniszterelnök. Szerinte a feszültségek nagy része abból adódik, hogy ma lényegében tömegképzés folyik az elitoktatás rendszerében. A törvény alaptörekvése “hogy a magyar felsőoktatás egész alapstruktúráját tegye az európai felsőoktatási struktúrához hasonlatossá" – jelentette ki.

A kormányfő szólt a pályakezdő diplomások elhelyezkedési nehézségeiről. Ezzel összefüggésben aggodalmának adott hangot amiatt, hogy sok tehetséges embert nem lesz képes megtartani az ország.

Gyurcsány szerint nem folytatható az a politika, amely nem találja meg az egyensúlyt a fogyasztás rövid távú növekedése és a hosszabb távon megtérülő beruházások között, amelyek az ország versenyképességét szolgálják.

A kormányfő arra biztatta az egyetemistákat, legyen bátorságuk kérdezni, kételyeket megfogalmazni és legyen bátorságuk “szembemenni azokkal a meglehetősen leegyszerűsítő politikai megfogalmazásokkal, amelyekkel tele van az egész magyar közélet". "Azt szeretném, hogy a magyar politika a közügyek dolgában mértéktartásról, közös felelősségről szóljon, s arról, hogy senki ne kényszerítse a másikat arra, hogy féligazságok és butaságok mondásával becsapja a választót" – hangoztatta.